MŠK: Rimavskosobotskí futbalisti doma nesklamali, zdolali Prešov

8. septembra 2014 |  | | | |

msk-tatranRimavskosobotskí futbalisti nesklamali v sobotňajšom zápase, Tatran Prešov zdolali na domácej pôde najtesnejším rozdielom 1:0. Autorom gólu  v druhom polčase bol Chovanec. Po siedmich kolách II. ligy - skupina Východ majú na konte futbalisti MŠK 10 bodov, tri výhry, jednu remízu a tri prehry. Zápas si prišlo pozrieť približne 330 divákov.

Tréner MŠK Rimavská Sobota Gergey Geri bol s bodovým ziskom po zápase spokojný. Ako ďalej pre Rimava.sk spomenul, súpera čakali pripravení, zámerne ho nechávali viac na lopte a potom vyrážali do rýchlych protiútokov. „Celkom dobre nám to vychádzalo, prvý polčas sme mali dve-tri príležitosti,“ povedal Geri, podľa ktorého po polčase pokračovali v stratégii. V úvodných minútach bol po chybe obrany a brankára Tatranu Prešov vo veľkej šanci domáci Kotľar, loptu mu ale pred bránou vypichol obranca. Na druhej strane brankár Prošovský príliš veľa práce nemal, niekoľko striel súpera však kryl spoľahlivo. Snaha domácich bola zúročená až o približne 20 minút, keď jediný gól zápasu strelil Chovanec. „Nakoniec sme víťazstvo strhli na svoju stranu,“ zdôraznil Geri, ktorého mrzia postrácané body so slabšími súpermi v Dolnom Kubíne, v Moldave nad Bodvou alebo v Košiciach, kde dostali jeden z najrýchlejších gólov v SR v histórii. „Naša hra bola celkom dobrá, len vždy sme urobili nejakú individuálnu chybu. Pykali sme za to a teraz dúfam, že pôjdeme krok za krokom a budeme si pripisovať body aj vo vonkajších zápasoch,“ dodal tréner MŠK.

MŠK Rimavská Sobota - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Gól: 73. T. Chovanec, ŽK: 71. J. Kovács, 90. Köböl - 81. Katona, rozhodovali: Smolák - Bednár, Pozor, 328 divákov
Zostava MŠK: Prošovský - Gálik, Hladík, Petrán, Morháč - Popovič (83. Zahraničnyj), Čertík, Köböl, Lupták (90. Andráši) - Kotľar (65. Kovács), Chovanec

Najbližší zápas odohrajú futbalisti v Bardejove, v sobotu 13. septembra o 15.00 hod.

Zdroj: Rimava.sk