MŠK: Rimavskosobotskí futbalisti ukončili sezónu prehrou so Sencom

2. júna 2014 |  | |

msk-senecDruholigoví futbalisti MŠK Rimavská Sobota naplnili počet zápasov v sezóne 2013/2014, v poslednom 33. kole prehrali na domácom ihrisku so Sencom 1:2. Napriek viacerým šanciam a ohrozeniam brány súpera sa im ani v sobotu, 31. mája, nepodarilo zvíťaziť pred domácim publikom. V tabuľke tak obsadili siedmu priečku s 38 bodmi. Zápas sledovalo približne 240 divákov.
Viacej šancí mali v úvode zápasu domáci, v 1. minúte nastrelil Čertík brvno, o pár minút neskôr musel brankár hostí vyrážať Válovčanovu strelu. Po 15-tich minútach hry ale po rohovom kope odpovedali hostia gólom Huszára, 0:1. Domácim sa podarilo vyrovnať až po prestávke. Po individuálnej akcii prekonal seneckého brankára Válovčan 1:1. Šance na strelenie víťazného gólu mal Nilaš aj Kostúrik, no skôr sa podarilo presadiť súperovi. V 85. minúte prekvapil prízemnou strelou Prošovského Bezák 1:2.

Tréner MŠK Rimavská Sobota Gergely Geri bol v hodnotení výkonu svojich zverencov stručný. Ako spomenul, mrzí ho, ako sa chlapci postavili k zápasu, česť výnimkám. „Hanbím sa za to, čo sme predviedli v tomto zápase,“ uzavrel.

Ako po zápase uviedol tréner Senca Attila Pinte, lepšie začali domáci, ktorí mali v úvode dve stopercentné šance. „Trošku sme hru vyrovnali a išli sme do vedenia,“ pokračoval Pinte, podľa ktorého dostali v úvode druhého polčasu po odrazenej lopte gól. Potom bola podľa neho hra otvorená a bolo jasné, že kto dá gól, bude na koni. Zároveň spomenul, že obidve mužstvá mali dostatok príležitostí, ale v koncovke ostali nevyužité. Im sa podarilo dať gól až po troch vyložených šanciach. „Aj keď pre domácich je to krutá prehra, ale o ten gól sme boli lepší,“ dodal Pinte.

MŠK Rimavská Sobota - ŠK SFM Senec 1:2 (0:1)
Góly: 50. M. Válovčan - 16. Huszár, 85. G. Bezák, ŽK: 52. Nilaš, 67. Tenkl - 45. Pomichal, 52. Turčák, rozhodovali: Krivošík - Hrdlička, Pozor, 243 divákov
MŠK: Prošovský – L. Lupták, Ondrek, Tenkl, Kutlík – Nilaš, Čertík – Václavek (89. Kovács), Válovčan, Hronec – Kostúrik. Tréner G. Geri.