MŠK: Rimavskosobotskí futbalisti vyhrali prvý zápas jarnej časti

12. apríla 2016 |  | |

msk-rsPo sérii piatich prehier sa podarilo na jar vyhrať aj druholigovým futbalistom MŠK Rimavská Sobota. Na domácej pôde zdolali mužstvo zo Spišskej Novej Vsi 3:1. Autormi gólov a gólových šancí boli prevažne domáci odchovanci, ktorí boli aj tvorcami hry. Novinkou zápasu bolo aj umiestnenie lavičiek trénera a striedajúcich hráčov, keď došlo k zámene s lavičkou hostí. V úvode zápasu poslal do vedenia domácich Peter Petrán, v prvom polčase ešte šancu po prihrávke Vargica využil Tamás Kemény. V druhom polčase zvyšoval Lukáš Lupták. Na 3:1 za hosí upravoval Baldovský. Domácich hráčom podržal viacerými zákrokmi brankár Martin Brza, ktorý zmartil viacero šancí súpera.

Podľa trénera MŠK Vladimíra Goffu svojim zverencom zdôrazňoval, aby slovíčko ja nahradili slovíčkom my, aby tam bola maximálna kolektívna bojovnosť. Ako tréner bol viac spokojný s prvým polčasom. Spomenul, že doteraz trénovali veľmi tvrdo, ale tréningy ešte zvýšili a v posledných zápasoch tak vidia zlepšenie. "Myslím si však, že stále to ešte na túto súťaž ani zďaleka nestačí. Nemáme takú kvalitu, ktorá by bola schopná konkurovať ostatným tímom. Ale za tento zápas patrí chlapcom pochvala, že sa zmobilizovali. Urobili radosť sebe i divákom,“ uzavrel Goffa.

MŠK Rimavská Sobota – FK Spišská Nová Ves 3:1 (2:0)
góly: 4. Petrán, 36. Kemény, 67. Lupták – 84. Baldovský. ŽK: Vargic - Kiššák, Baldovský. Pred viac ako 200 divákmi rozhodoval Piatka – Galo a Čajka.
MŠK Rimavská Sobota: Brza – Gazda, Rudiuk, Nemergut, Morháč (90. Hriň) – Almaský, Petrusz, Petrán, Vargic, Lupták (83. Balog)– Kemény (65. Forlandsaas).

Zdroj: Rimava.sk/ FOTO: TV Rimava