Úvod do jarnej časti futbalistom MŠK nevyšiel

10. marca 2013 |  | |

Futbalisti Rimavskej Soboty vstúpili do jarnej časti sezóny 2012/2013 neúspešne, keď v 20. kole II. futbalovej ligy prehrali v Šamoríne 2:0. Oba góly domácich vsietil srbský legionár Ležaič, ktorý bol aj blízko hetriku.

Rimavskosoboťania v prvom majstrovskom zápase sklamali. Ich výkon v Šamoríne fanúšikov nenadchol. Domáci naopak začali jarnú časť veľmi dobre: už v 8. minúte zápasu trafil Srb Ležaič brvno. Prvý (a nadlho jediný) náznak šance hostí vypracoval Siheľský, ktorý centroval Katonovi, s jeho strelou si však Pentek poradil. Dlho sa hralo medzi šestnástkami, v 36. minúte však domáci udreli – z priameho kopu z 22 metrov trafil do bránky Ležaič. (Bol to veľmi nešťastný gól, múr sa rozostúpil, lopta poskočila pred brankárom a ten sa navyše pošmykol...) Hostia chceli situáciu napraviť, no po rozohrávke a rýchlej strate lopty Šamorínčania zvýšili: prihrávku od krajana Saviča zúžitkoval Ležaič, ktorý predtým dlhé mesiace gólovo mlčal, ale teraz si našiel gólové kopačky...
Rimavskosoboťania skúšali šťastie z protiútokov, no žiadnu vyloženú gólovú šancu si nevypracovali a Penteka vážnejšie neohrozili. Naopak, v 67. minúte mohol zavŕšiť hetrik Ležaič, ale jeho parádnu strelu Kostolanský vyrazil.

Po stretnutí bol tréner Rimavskosoboťanov Branislav Mráz kritický: „Z našej strany to bol slabý výkon. Pasivitou sme pustili súpera do zápasu, výsledkom bol gól zo štandardnej situácie, ktorý bol dôležitý pre celý vývoj stretnutia. V defenzíve sme boli pasívni, v ofenzíve tiež chýbala bojovnosť. Domáci zaslúžene vyhrali.“

Kormidelník domácich Libor Fašiang, ktorý v zime nahradil Vladimíra Koníka, bol spokojný s vstupom Šamorínčanov do jarnej časti: „Bol to veľmi dôležitý zápas, chceli sme bodovať. Chlapci podali zodpovedný výkon, vytvorili sme si viaceré šance, z ktorých sme dali dva góly. Naše víťazstvo je zaslúžené.“

ŠTK 1914 Šamorín–MŠK Rimavská Sobota 0:2 (0:2) 2:0 (2:0)
Góly: 36. a 37. Ležaič. Žlté karty: Kučera – Zvara, Siheľský. Rozhodoval: Ježík, 394 divákov. Zostava Rimavskej Soboty: Kostolanský–Siheľský, Mravec, Sivčevič, R. Rubint–Zvara–Kubík, Nilaš (67. Adam), Pribula–Katona–Labun (46. Lupták).