FOTO/MŠK: Storočnicu futbalu oslávili víťazstvom nad Sencom. Ocenili aj bývalých futbalistov, trénerov či funkcionárov klubu

28. septembra 2013 |  | |

msk-senecDruholigoví futbalisti MŠK Rimavská Sobota dnes potvrdili dobré výkony z predošlých zápasov a rozdielom gólu zdolali súpera zo Senca. V zápase 11. kola, v ktorom si Rimavskosoboťania pripomenuli 100 rokov organizovaného futbalu v meste, zvíťazili na domácom trávniku 2:1. Počas prestávky ocenili desiatich bývalých futbalistov, trénerov či funkcionárov klubu, ktorí sa pričinili o futbal v meste.

Súboj tabuľkových susedov doviedli do úspešného konca domáci futbalisti MŠK. V 5. min pohrozili futbalisti Senca a nastrelili tyč Kostolanského brány. O tri minúty odpovedal strelou na bránu Válovčan. Úspešné zakončenie mal však na kopačke Jánošík, ktorý v 20. min prekvapujúcou strelou zdolal brankára Senca. Záverom prvého polčasu sa futbalisti MŠK snažili potvrdiť vedenie a mali aj viacero príležitostí pred bránkou Senca. Obrana však loptu úspešne odvrátila.

Začiatkom druhého polčasu brankára hostí vyskúšal peknou strelou Nilaš, Matlák ale loptu vyrazil. Domácim sa druhý gól podarilo streliť zásluhou Kuráka v 56. min z priameho kopu, na ktorý bol brankár hostí už prikrátky. Výhru MŠK mohol onedlho prikrášliť Kostúrik, ku ktorému smerovala prihrávka, bránu Senca ale netrafil. Hostia zdramatizovali stretnutie kontaktným gólom po rýchlej akcii, na ktorej konci bol v 64. min Ležaič. Senčania sa v zostávajúcom čase snažili vyrovnať. Hrozili až do poslednej minúty, ale ich úsilie neviedlo k úspechu.

Tréner hostí Marián Tiberský duel zhodnotil ako slušný druholigový zápas. Ako uviedol, má však dojem, že pri výročí 100 rokov futbalu v Rimavskej Sobote iný výsledok, ako víťazstvo domácich, nemohol byť. "Nikto sa na pánov rozhodcov vyhovárať nechce, ale takto pískať," podotkol tréner Tiberský. Zároveň dodal, že v živote nebol vylúčený z lavičky na tribúnu. Svoju chybu, kopnutie lopty do ihriska, však oľutoval.

Diváci videli dobrý a zaujímavý futbal aj podľa trénera MŠK Rimavská Sobota Karola Praženicu. Ako uviedol, nehralo sa defenzívne, ale útočne a vzruch bol pred obidvomi bránami. "Sme veľmi radi, že sme zápas vyhrali. Dúfam, že nás to nakopne ešte k ďalším víťazstvám," povedal Praženica, podľa ktorého v druhom polčase bolo výkonnostne cítiť predošlý pohárový zápas so Senicou. "O to viac sme radi, že sa nám podarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca," uzavrel tréner MŠK.

MŠK Rimavská Sobota - ŠK SFM Senec 2:1 (1:0)
Góly: 20. L. Jánošík, 56. Kurák - 64. Ležaič, ŽK: 60. Pomichal (Senec), rozhodovali: Marhefka - R. Sluk, Špivák, 518 divákov
Zostava MŠK: Kostolanský - Migaľa, Poliach, Sivčevič, Gálik – Zvara (80 Hruboš), Nilaš, Kurák, Válovčan (53 Köböl), Jánošík (87 Lupták)– Kostúrik.