MŠK: Tréner Praženica dostal k narodeninám darček, jeho zverenci vyhrali v Liptovskom Mikuláši

18. novembra 2013 |  | |

tréner MŠK Rimavská Sobota Karol Praženica
Futbalisti MŠK Rimavská Sobota zvíťazili počas víkendu v Liptovskom Mikuláši a postúpili na 5. priečku aktuálnej tabuľky. V 18. kole II. ligy otočili dvomi gólmi priebeh zápasu a trénerovi Karolovi Praženicovi, ktorý mal deň pred zápasom narodeniny, dali pekný darček. Ako pre Rimava.sk uviedol tréner MŠK, úvod vyšiel lepšie súperovi, ktorý mal príležitosť skórovať. Vedenia sa však prví ujali rimavskosobotskí futbalisti. „Bohužiaľ vedenie sme pod tlakom neudržali dlhšiu dobu,“ povedal Praženica a dodal, že za minútu dostali vyrovnávajúci gól a pár minút na to z pokutového kopu na 2:1. „Trochu nás to rozhodilo a tak sme dohrávali aj prvý polčas,“ poznamenal tréner MŠK. Ako doplnil, v druhom polčase sa jeho zverencom podarilo naplniť pokyny, ktoré si povedali počas prestávky. „Dali sme dva góly. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo,“ povedal Praženica o zápase, ktorý napokon skončil 2:3. Autormi gólov MŠK bol Kostúrik 2, Kurák.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Rimavská Sobota 2:3 (2:1)
Góly: 20. Brčák, 23. Hoferica (z pok. kopu) - 18. a 72. Kostúrik, 52. Kurák, ŽK: 36. Pastva - 57. Nilaš, 66. Kurák, 80. Sivčevič, rozhodovali: Marhefka - Kubačka, Hrdlička, 260 divákov
MŠK R. Sobota: Kostolanský - Migaľa, Zvara, Sivčević, Poliach - Gálik, Nilaš - Kurák (87. Köböl), Válovčan, Jánošík (83. Rubint) - Kostúrik (89. Hruboš)
Najbližší zápas odohrajú futbalisti MŠK na domácom ihrisku proti futbalistom Pohronia, v sobotu 23. novembra, o 13.00 hod. Jesennú časť ukončia o týždeň neskôr v Prešove.