MŠK: Zverenci trénera Geriho opäť zvíťazili. Trnavu „B“ zdolali 4:2

28. apríla 2014 |  | | | |

ilustračné fotoRimavskosobotskí futbalisti MŠK zvíťazili na pôde Trnavy 4:2 a domov si priniesli plný bodový zisk čo ich v tabuľke posunulo pred súpera, na šiestu priečku. V 28. kole II. ligy proti trnavskému béčku dvakrát skóroval Lukáš Lupták, prvý gól strelil Ján Kostúrik a v jedenástke sa nemýlil Lukáš Migaľa. Kostúrik a Migaľa tak majú na konte po päť gólov. „Myslím si, že pre divákov to bol zaujímavý zápas, otvorený, so šancami na obidvoch stranách,“ povedal po zápase tréner MŠK Gergely Geri, ktorý sa poďakoval svojim zverencom za predvedený výkon. „Vydali zo seba všetko,“ podotkol spokojný tréner, podľa ktorého si futbalisti vypracovali dosť príležitostí a podarilo sa im ich aj premeniť. „Chlapci sa po vylúčení zomkli, som rád, že sme zápas zvládli,“ dodal Geri.

V nedeľu, 27. apríla, sa v Trnave stretli papierovo vyrovnaní súperi. Vedenia sa ale prekvapivo ujali hostia, keď v 34. minúte chybu domácich potrestal Kostúrik. Trnavčania ale o pár minút neskôr vyrovnali, skóroval Mečiar 1:1. Keďže v prvom polčase už gól nepadol, futbalisti sa rozišli do kabín s remízou. V úvode druhého dejstva boli aktívnejší domáci, do vedenia ich v 46. minúte dostal Richnák. Po druhej žltej karte hlavný rozhodca Jánoš z trávniku predčasne vylúčil Hladíka a Rimavská Sobota hrala v oslabení. Po necelých dvadsiatich minútach hry sa im stav aj napriek oslabeniu podarilo vyrovnať, keď v 66. minúte pokutový kop úspešne premenil Migaľa. Po tlaku domácich víťazstvo na stranu MŠK v 77. minúte strhol Lupták. Domácim hráčom sa nedarilo, hráči MŠK dokázali napádať ich rozohrávky aj keď bol súper v prevahe. V závere zápasu Lupták úsilie hráčov Rimavskej Soboty zúročil v podobe ďalšieho gólu 4:2.

Futbalisti MŠK zdolali v dramatickom zápase FC Spartak Trnava juniori na jeseň 3:2.

FC Spartak Trnava juniori - MŠK Rimavská Sobota 2:4 (1:1)
Góly: 38. M. Mečiar, 46. Richnák - 77. a 90. L. Lupták ml., 34. Kostúrik, 65. Migaľa (z 11 m), ŽK: 43. I. Paldan, 43. M. Rehák, 64. Banovič - 49. Hladík, 75. Čertík, 82. L. Lupták ml., ČK: 52. Hladík (Rimavská Sobota) po 2. ŽK, rozhodovali: Jánoš - Jankovič, Borsányi, 212 divákov
Zostava MŠK Rim. Sobota: Prošovský–Migaľa, Hladík, Tenkl, Ondrek–Köböl, Nilaš–Lupták (90. Kovács), Čertík (90. Š. Rubint), Hronec (58. Václavek)–Kostúrik.