Pred koncom turnaja zabojujú o druhé miesto štyri mužstvá Zigo, Euromotel, Böviba a Itres

4. februára 2014 |  | | | | |

Rimatex 2013Pred záverečným kolom futsalového turnaja v Jesenskom je o víťazovi rozhodnuté. Po výhre nad Zigom, tabuľku so sedembodovým náskokom vedie Rimatex Rimavská Sobota, obhajca minuloročného prvenstva. Ako Rimava.sk informoval organizátor turnaja Csaba Singlár, o druhé miesto budú v poslednom kole v sobotu, 8. februára, bojovať štyri mužstvá Zigo, Euromotel, Böviba a Itres. Slávnostné vyhodnotenie je naplánované na 17.00 hod.
Súboj, v ktorom sa rozhodovalo o víťazovi turnaja, sledovali v piatok, 31. januára, diváci v zaplnenej telocvični. „Úvod zápasu patril Rimatexu, keď sa ujali dvojgólového vedenia,“ povedal Singlár, podľa ktorého Zigovci vyrovnali na 2:2 ale pred polčasom sa Rimatex ujal vedenia. Ako doplnil, začiatkom druhého polčasu Rimatex vsietil dva rýchle góly a tento náskok udržal do konca zápasu 4:7.

V ďalšom zápase nastúpili Draci proti Juniorsu. Prvý polčas podľa Singlára vyhrávali o gól, ale druhý polčas Juniors zásluhou Šamuho a Horvátha otočili zápas. Súboj mužstiev zo stredu tabuľky Casablanaca - Hodejov priniesol dva rôzne polčasy. V prvom dominovali Hodejovčania, keď vyhrávali 3:1, ale druhý polčas hráči Casablanci hrali disciplinovanejšie a podarilo sa im zvíťaziť. Zápas Jesenské dor.- Spotring skončilo hladkým víťazstvom mladíkov. „Veľmi dobrý výkon podal brankár dorastu Bosnyák, ale aj ostatní hráči hrali výborne,“ zhodnotil Singlár. Prekvapenie priniesol zápas Euromotel – Böviba, ktorá bola favoritom zápasu. Nakoľko im chýbalo mnoho hráčov, prehrali zahanbujúco 19:5. Hráči Euromotelu zaslúžene zvíťazili aj zásluhou Erika Ľuptáka zvíťazili, zaujímavosťou zápasu podľa Singlára bolo, že ani jedno mužstvo nemalo hráča na striedanie. Posledný zápas Itres - G.Jablonec bol jednoznačne v réžii domácich. Hrdinom zápasu bol Jozef Pisár so siedmymi gólmi.

Najlepším strelcom po 10. kole je Michal Dragijský (Rimatex), ktorý je autorom 45 gólov, Erik Ľupták (Euromotel) dal 39 gólov a Tibor Balog (Hodejov) 27 gólov.

11. kolo sa odohrá v sobotu, 8. februára. O 12.00 hod. Rimatex- Böviba , 12.50 Hodejov – Zigo , 13.40 Juniors – Casablanca , 14.30 Sporting – P&P Draci , 15.20 Euromotel – Itres , 16.10 G.Jablonec – Jesenské dor. , 17.00 slávnostné vyhodnotenie.

P&P Draci – Juniors 6:8 (3:2)
GÓLY: Darči 2, Ľupták 2, Szívós, Miklo - Samu 3, Horváth 3, Básti, Palcsó

Casablanca – Hodejov 7:3 (1:3)
GÓLY: Kókai 2, Zibrin, Figei, Szabó, Drak, Lakatos - Illés 2, Balog

Jesenské dor. – Sporting 9:4 (4:2)
GÓLY: Dominik Hank 3, Bohó 3, Denis Hank, Danyi, Pintér - Š. Orosz 3, Agócs – Kiss

Böviba – Euromotel 5:19 (1:9)
GÓLY: G.Tóth 2, Sz.Tóth 2, Igo - Ľupták 10, Máté 6, Čiešok 2, Budai

Zigo – Rimatex 4:7 (2:3)
GÓLY: Repka 3, Gombala - Halaj 2, Šťavina 2, Dragijský 2, Námešný

Itres – G.Jablonec 11:5 (5:1)
GÓLY: Pisár 7, Ruszó 2, Molnár, Václavík - R.Kovács 4, Molnár