No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotský futbal by mal zachraňovať nový konateľ aj tréner

12. januára 2016 |  | | |

msk-rimavska-sobotaRimavskosobotský druholigový futbal, ktorý v jarnej časti bude hrať o udržanie sa v skupine, by mal zachraňovať nový konateľ a športový riaditeľ, súčasný poslanec Mestského zastupiteľstva (MsZ) Miroslav Bitala, ktorý vo funkcii v uplynulých dňoch nahradil Ladislava Danyiho. Staronovou tvárou na Gemeri bude aj nový tréner, 56-ročný Vladimír Goffa, ktorý bude mať podľa rozhodnutia valného zhromaždenia aj právomoci športového riaditeľa a bude zodpovedný aj za športovú prípravu mládežníckych mužstiev. Mužstvo v jesennej časti doteraz viedol Marian Kudlík. Jeho zverenci sú po jesennej časti DOXXbet ligy Východ na poslednom, dvanástom mieste s 12-timi bodmi – o tri však prídu, kvôli neskorému uhradeniu jednej z faktúr. Kudlík bude trénovať druholigových starších dorastencov.
Klub opustil aj športový riaditeľ mládeže Gergely Geri, ktorý bol aj trénerom prvoligového družstva žiakov v kategórii U13.

„Najdôležitejšie je vybudovať okolo seba dobrých ľudí. Spravíme všetko pre to, aby sa v Rimavskej Sobote hral dobrý futbal. Aby diváci boli spokojní,“ povedal pre Rimava.sk nový konateľ MŠK Miroslav Bitala, podľa ktorého si veľké ciele klásť nemôžu, budú sa však snažiť udržať v druhej lige. Ako spomenul, do funkcie bol oslovený primátorom mesta Jozefom Šimkom, ako valnou hromadou MŠK. „Robím to hlavne preto, lebo mám tento šport rád a futbalový klub robil stále dobré meno Rimavskej Sobote. A verím, že tomu bude tak aj naďalej,“ dodal Bitala, ktorý ako tvrdí, funkciu bude zastávať bez nároku na odmenu, podobne ako predseda dozornej rady a manažér žiakov. „Sme sa rozhodli, že toto spravíme ako prvé pre lepšie zvládnutie finančnej situácie,“ povedal Bitala. Zároveň verí, že sa aj klíma v tíme stabilizuje a zlepší v porovnaní s jesennou časťou, kedy mali hráči v mnohých zápasoch aj smolu na konečné výsledky.

Dotácie na šport tento rok z mestskej pokladnice počítajú so sumou 140 tis. eur, z toho 60 tis. eur poslanci MsZ vyčlenili na futbal mužov a 40 tis. eur na mládežnícke družstvá. Príspevky pre ostatné športy majú byť rozdelené vo výške 40 tis. eur. Ako odznelo koncom minulého roka na rokovaní MsZ, podľa primátora Jozefa Šimka klub dlží na preprave či mzdách približne 35 tis. eur a tak na jarnú časť ostáva 25 tis. eur, poplatky len na rozhodcov boli však stanovené na približne 30 tis. eur. Navýšenie chýbajúcich financií (19 tis. eur.) aspoň pre mládež, ktorej sa darí a hrá I. ligu, navrhoval poslanec Erik Klaubert. K navýšeniu však nedošlo a návrh financovania športových klubov bol prijatý bez zmien.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross