Vedúce trio halového turnaja v Jesenskom nezaváhalo, juniori získali prvý bod

30. decembra 2013 |  | | |

Böviba JesenskeVedúce trio futsalových mužstiev Rimatex, Böviba a Zigo nezaváhalo ani v 5. kole halového turnaja v Jesenskom a zdolali súperov z druhej polovice tabuľky. Ako Rimava.sk informoval organizátor turnaja Csaba Singlár, o prvý zápas sa postaralo tretie družstvo Zigo a siedme P&P Draci. Prvý polčas skončil remízou 3:3. „Po prestávke Zigovci zvýšili tempo a najmä vďaka šesťgólovému Farkašovi doviedli zápas do úspešného konca,“ priblížil Singlár.

V druhom dueli Euromotel - G.Jablonec sa zrodilo víťazstvo hostí. Hráči Euromotelu už vyhrávali 4:0 ale Jablončanom sa podarilo znížiť na 4:3. Záver zápasu bol podľa Singlára napínavý a tvrdý, čo značia aj tri vylúčenia - Budai, Raisz (Euromotel) a R.Kovács (G.Jablonec). „Posledné minúty lepšie zvládli hostia, ktorí prekvapivo vyhrali a tak získali prvé tri body,“ doplnil organizátor turnaja. Od tretieho zápasu Rimatex – Sporting sa čakala ďalšia gólová kanonáda, čo sa nakoniec nestalo. Hráči Sportingu vďaka nasadeniu a obetavosti podľa Singlára prekvapili vedúci celok. „Dobre chytajúci Bosnyák zlikvidoval veľa nebezpečných striel, ale ani to im nepomohlo na získanie prvých bodov,“ dodal Singlár. Vo štvrtom zápase na seba narazili mužstvá Hodejov a Juniors. Bol to veľmi vyrovnaný zápas o čom  svedčí aj výsledok. Mužstvo Juniors tak získalo prvý bod a opustili poslednú priečku. Zápas Itres - Casablanca bol odložený. Posledný zápas večera potvrdilo staré známe  "nedáš – dostaneš". Mladíci prvý polčas zápasu vynechali všetko čo sa len dalo a na druhej strane starí harcovníci rutinérsky využili šance. V bráne Böviby opäť podal vynikajúci výkon Peter Tóth.

Euromotel – G.Jablonec 7:8 (4:3)
GÓLY: Raisz 2, Múčik 2, Budai, Konček, Bálint - Farkaš 2, Molnár 2, Vass 2, R.Kovács, Sz.Kovács

Rimatex – Sporting 7:3 (3:2)
GÓLY: Dragijský 3, Juhász, Slovák, Šťavina, Halaj - Šesták, Agócs-Kiss, D.Barta

Hodejov – Juniors 6:6 (4:3)
GÓLY: R.Illés 3, Balog, Karkusz, Máté - G.Gál 2, Samu 2, Bodon, Kluka

Itres – Casablanca - odložené

Böviba – Jesenské dor. 14:6 (5:0)
GÓLY: Trizna 5, Igo 3, R.Uhrin 2, Albert, G.Tóth, Páleš, Czene - Bohó 4, Denis Hank 2