VIDEO-MŠK: Rimavskosoboťanom sa doma darí, nad Tatranom vyhrali gólom Čertíka

20. septembra 2014 |  | | |

mskRimavskosobotským futbalistom sa po nedávnej remíze v Bardejove podarilo získať body aj na domácom ihrisku. V 9. kole II. ligy skupiny Východ zdolali Tatran Liptovský Mikuláš 1:0. Autorom gólu bol Jozef Čertík. Trénerovi Karolovi Praženicovi, ktorý pôsobil aj v Rimavskej Sobote, ostalo iba pogratulovať domácim. K víťazstvu mu nepomohli ani viacerí bývalí hráči MŠK - Hoferica, Jánošík, Kostúrik, Kurák, Válovčan.

V prvom polčase boli aktívnejší hostia, ktorí mali aj niekoľko šancí, no pred Prošovským neuspel ani Jánošík, ani Kubena. Pred koncom polčasu sa ocitol v dobrej príležitosti hosťujúci Kostúrik, ktorý bol minulú jeseň najlepším strelcom Soboťanov, ale Prošovský jeho strelu chytil. Z následného protiútoku sa domáci ujali vedenia, perfektný center Popoviča zúžitkoval Čertík a nechytateľnou hlavičkou rozvlnil sieť. Hostia sa v druhom polčase usilovali o vyrovnanie, ale ich hru poznačila stúpajúca nervozita. V 60. minúte mali Rimavskosoboťania obrovské šťastie, keď hosťujúci hráč namiesto dorážky vykopával loptu z domácej bránky. Zverenci Gergelya Geriho už svoj náskok ubránili a tretí raz v rade doma zvíťazili. „Chlapci pracujú dobre cez týždeň, zomkol sa kolektív a aj proti silným súperom všetko sadlo,“ zhodnotil po zápase tréner MŠK Rimavská Sobote Gergely Geri.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0)
Gól: 45. Čertík, bez kariet, rozhodovali: Sedlák - Ličko, Perát, 307 divákov

MŠK Rim. Sobota: Prošovský–Gálik, Hladík, Petrán, Morháč–Poremba, Köböl–L. Lupták (90. Brezinský), Čertík, Popovič (78. Kotľar)–Chovanec.

Zdroj: Rimava.sk