14. apríla 2013 |  | | |

Rimavskosobotskí futbalisti MŠK zvíťazili v domácom zápase 25. kola II. ligy nad FK Slovan Duslo Šaľa 2:1. Vedenia sa prví ujali hostia, za domácich včera skóre vyrovnal kapitán Richard Rubint. Víťazstvo na stranu MŠK po pokutovom kope strhol Martin Pribula.

Futbalisti MŠK nastúpili na domácom ihrisku po približne troch týždňoch. Únia ligových klubov (ÚLK) medzitým rozhodla o odložení dvoch zápasoch s Ružinou a v Liptovskom Mikuláši. Prvú vážnu šancu mali hostia v 11. min., o desať minút neskôr však už brankára Kostolanského aj prekonali 0:1. Vedenia sa ujali gólom najlepšieho strelca tímu Lukáša Szabóa. Rimavskosoboťania, ktorí prvý polčas hrali proti vetru, sa snažili vyrovnať, brvno z uhla nastrelil Adam, o minútu neskôr na dobre postaveného brankára strieľal Sivčevič. Zakončiť sa opäť nepodarilo ani Adamovi, ktorý v šestnástke hlavičkoval nad bránu.

Povedali po zápase - tréner FK Slovan Duslo Šaľa Dušan Liba a tréner MŠK Rimavská Sobota Branislav Mráz

V úvode druhého polčasu pohrozili hostia, no Kostolanský strelu Szabóa vyrazil. Úsilie domácich bolo odmenené v 57. min, keď po štandardnej situácii Pribulu hlavičkou vyrovnal kapitán Rubint. Gól dal Rimavskej Sobote krídla, rozvíjala jednu rýchlu akciu za druhou. V 61. min po nedovolenom zákroku brankára Kolmokova nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý Pribula s prehľadom premenil. Krátko pred koncom mohol vyrovnať Čurgali, ale akrobatickou strelou trafil brvno.

MŠK Rimavská Sobota - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (0:1)
Góly: 62. Pribula (pok. kop), 57. Rubint - 22. L. Szabó, ŽK: 5. Poleť, 43. J. Zvara, 84. Lukáš Lupták ml., 90.+ T. Kubík - 44. Glenda, 59. Gešnábel, 62. D. Kolmokov, 90. Ivančík, rozhodovali: Ihring - Jenčura, Borsányi, 302 divákov

MŠK Rimavská Sobota: Kostolanský – Poleť, Rubint, Zvara, Migaľa – Sivčevič, Nilaš – Siheľský (80. Ľupták), Katona (61. Kubík), Pribula – Adam (88. Mravec).

Zdroj: Rimava.sk/SITA