VIDEO/MŠK: Líder súťaže zvíťazil v R. Sobote, za domácich skóroval Migaľa

9. marca 2014 |  | | |

autor gólu MŠK Lukáš MigaľaRimavskosobotskí futbalisti podľahli na domácom ihrisku v prvom jarnom majstrovskom zápase ŽP Podbrezová 2:1. Viac ako 500 divákov videlo včera gól futbalistov Podbrezovej v obidvoch polčasoch, domácich snahu zavŕšil Migaľa, ktorý na 2:1 znižoval približne desať minút pred koncom zápasu.

Lídri druhej ligy dominovali v Rimavskej Sobote od začiatku, domáci brankár Bréda musel zasahovať už v prvých minútach. V 16. minúte po rohovom kope Greška hlavou rozvlnil sieť Gerec a hostia sa tešili z prvého gólu 0:1. Hoci mali futbalisti Podbrezovej naďalej územnú prevahu, v prvom polčase si už vyloženú šancu nevypracovali. V druhom polčase sa hra vyrovnala, v 56. minúte chytil domáci Bréda priamy kop Greška, po chvíli Migaľa vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary.

Rimavskosoboťania v 60. minúte pohrozili hlavičkou Kostúrika, brankár hostí ale loptu chytil. V 77. minúte železiari udreli znovu, Vaščákova prudká hlavička skončila v bránke Brédu 0:2. Futbalisti MŠK sa prekvapivo rýchlo vrátili do zápasu, o pár minút neskôr po štandardnej situácii Migaľa prestrelil Hanáka 1:2. Vyrovnať sa im už ale do konca zápasu nepodarilo.

Povedali po zápase - tréner Podbrezovej Jaroslav Kentoš a tréner MŠK Rimavská Sobota Gergely Geri

MŠK Rimavská Sobota – ŽP Podbrezová 1:2 (0:1)
góly: 80. Migaľa – 16. Gerec, 77. Vaščák. ŽK: Hladík. Rozhodoval: R. Weiss – 558 divákov.

MŠK Rimavská Sobota: Bréda – Migaľa, Hladík (87. Giertli), Sivčevič, Kutlík – Tenkl, Gerát – Václavek (74. L. Lupták), Köböl, Válovčan – Kostúrik. Tréner G. Geri.