Žiaci Gymnázia I. K. sa stali Majstrami Banskobystrického kraja v malom futbale

23. mája 2013 |  |

futbalisti Gymnazia I. K. Rimavská SobotaPo víťazstvách v základnom, obvodnom a regionálnom kole sa žiaci Gymnázia I. Kraska v Rimavskej Sobote zúčastnili krajského kola, ktoré sa konalo 21. mája v Krupine. Na turnaji Jednota Coop sa stretli víťazi regionálnych kôl, žiaci z Banskej Bystrice, Brezna, Rim. Soboty, Krupiny, Žarnovice a z Ponikov. Hralo sa v dvoch skupinách. Na základe losovania sa do skupiny gymnazistov dostali dva papierovo najsilnejšie tímy - školy, ktoré majú futbalové triedy. Ako Rimava.sk ďalej informoval učiteľ telesnej výchovy na gymnáziu Attila Nagy, v prvom zápase prehrali proti Banskej Bystrici 4 : 6, vzápätí ale vyhrali nad Breznom 5 : 4. Keďže Brezno vyhralo nad Banskou Bystricou 7 : 3, postúpili zo skupiny vďaka skóre z druhého miesta za Breznom. V semifinále si už bez problémov poradili so Žarnovicou 5 : 4 a postúpili do finále, kde ich čakali domáci Krupinčania po prekvapujúcom víťazstve 6 : 4 nad Breznom.

„Vo finále predviedli obe družstvá vysoko kvalitný, taktický a bojovný výkon, ale všetko v rámci fair –play. Päť minút pred koncom bol stav 0 : 0, potom domáci nevyužili tri gólové šance a potvrdilo sa staré známe príslovie „nedáš – dostaneš“, keď z protiútoku otvorili skóre naši futbalisti. Zaskočeným Krupinčanom sa nám ešte v tej istej minúte podarilo streliť gól z priameho kopu. V záverečných minútach sme už súpera do žiadnej šance nepustili a zvíťazili tak 2 : 0 vo veľmi kvalitnom zápase, kde nám pomohlo aj to veľakrát chýbajúce „športové šťastie“.“ zhodnotil Nagy

Gymnazisti tak postúpili do celoštátneho finále, kde sa stretnú víťazi krajských kôl. „Budeme tam reprezentovať nielen školu, mesto, okres, ale celý Banskobystrický kraj (celkovo sa zúčastnilo v tejto súťaži 181 škôl z celého kraja) určite zodpovedným výkonom a veríme, že aj s patričným úspechom,“ uviedol Nagy.
Zostava družstva: Štefan Kovács, Andrej Poljak, Juraj Husár, Martin Maňovský, Marcel Kováč, Jakub Čiešok, Ján Oliver Čillík, Denis Farkaš, Denis Hriň - učiteľ telesnej výchovy Attila Nagy