HKM v prvom domácom zápase vyprášili Liptovský Mikuláš

9. októbra 2018 | |  | |

Uplynulý víkend sa začala druhá hokejová liga mužov aj na domácom ľade. Naši chlapci z HKM Rimavská Sobota zaznamenali perfektný vstup do novej sezóny, keď v prvom kole dokázali zvíťaziť na ľade Bardejova vysoko 2:7. Perfektným výkonom sa blysol najmä kapitán Rimavskej Soboty Ján Slovák, ktorý strelil v zápase 4 góly.

Na domácom ľade sme v sobotu 6. októbra privítali nášho odvekého súpera, B mužstvo z Liptovského Mikuláša. Vzájomné zápasy boli vždy vyrovnané a napäté, a tak aj teraz sme očakávali veľmi zaujímavý zápas. My sme však doňho nastupovali s jediným cieľom zvíťaziť.

Prvý zápas sezóny sa na ľade Rimavskej Soboty začal z ostra. Streleckú aj hernú prevahu mal domáci celok. Soboťania vyslali na brankára Liptákov množstvo striel, no ani jedna neskončila za chrbtom Melnu. Až v poslednej minúte prvého dejstva sa podarilo domácim otvoriť strelecký účet. Denis Moroz šikovne tečoval strelu Artema Dmitrieva.

Druhá tretina sa začala v slabšom tempe ale pomaly sa vrátilo na pôvodnú úroveň. V úvode hrali domáci v oslabení, počas ktorého si tiež vyrobili niekoľko šancí a nedovolili súperovi ohroziť domácu svätyňu. V 29. minúte počas presilovky domácich vystrelil od modrej Rastislav Matúška a do brány tečoval Peter Filipiak. O niekoľko sekúnd museli hostia vymeniť brankára. Perfektne chytajúceho Melnu musel vymeniť Bačík. Čisté konto si dlho neudržal a už o tri sekundy inkasoval z buly od nováčika Georgya Vilchinskeho. Následne sa hra ukľudnila a pár šancí si vypracovali aj hostia.

Tretia tretina bola značne poznačená vylúčeniami. Hneď v úvode tretiny využil presilovku o dvoch hráčov Georgy Vilchinsky a zvýšil na 4:0. O pár minút navyšoval Ivan Zorvan po prihrávke Slavomíra Budu. V päťdesiatej druhej minúte sa do samostatnej akcie dostal Artem Dmitriev a s prehľadom zakončil. Pár minút pred koncom stanovil konečný výsledok 7:0 Georgy Vilchinsky.

Muži HKM tak zaznamenali veľmi dôležité víťazstvo a majú slušne rozbehnutú sezónu. Brankár Rimavskej Soboty Karol Križan si v zápase vychytal shotout a v štatistikách mu patrí prvé miesto s úspešnosťou vyššou ako 98%. Po dvoch zápasoch sa Soboťania nachádzajú na prvej priečke tabuľky.

HKM Rimavská Sobota - MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Góly: 20. Moroz Denis; 29. Filipiak Peter; 29. Vilchinskiy Georgy; 42. Vilchinskiy Georgy; 49. Zorvan Ivan; 52. Šagát Michal; 58. Vilchinskiy Georgy;

Strely: 38:28
Vylúčenia: 7:10 na 2 min., navyše Šimek a Laučík 10 min. OT za vrazenie na mantinel
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 1:0
Rozhodcovia: Greguš - Staššák, Číž
Diváci: 273

„Chceli by sme poďakovať našim divákom, ktorí prišli v slušnom počte na prvý zápas. Počas celého zápasu fandili našim chlapcom a hnali ich v pred tak ako to má na hokejovom zápase vyzerať. O týždeň vycestujú muži HKM k nováčikovi do Kežmarku a na ďalší týždeň do Trebišova. Na domácom ľade sa predstavíme až 27. októbra, kedy privítame mužstvo zo Sabinova. Všetkých srdečne pozývame,“ povedal Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Zdroj: Marek Hanzel, HKM Rimavská Sobota FOTO: Denis Szoke