HKM: V prvom zápase sezóny ochutnali muži HKM trpkú príchuť prehry

16. septembra 2015 | |  | |

hkm-rimavska-sobotaV sobotu, 12. septembra, sa na domácom ľade v Rimavskej Sobote odohral prvý majstrovský zápas sezóny 2015/2016, v ktorom HKM Rimavská Sobota privítala mužstvo MHK Ružomberok. Domácim nevyšiel hlavne úvod do stretnutia, keď v polovici zápasu prehrávali už 3:0. O prvý gól HKM sa postaral Marek Heckl, ktorý strelil päť minút pred koncom druhej tretiny. V tretej tretine sa už nepodarilo zvrátiť stav stretnutia, no v 55. minúte ho ešte upravil svojím gólom Ján Báti na konečných 2:3. Musíme skonštatovať, že mužstvá boli veľmi vyrovnané o čom hovorí aj pomer striel 30:29, aj keď Rimavská Sobota nastúpila do zápasu s dosť oklieštenou zostavou. Muži nastúpili na zápas prvýkrát v novej sade dresov klubových farieb, ktoré zdobí veľké logo hokejového klubu HKM Rimavská Sobota.

Novinkou sezóny bola aj Slovenská hymna pred zápasom, ktorá dodala stretnutiu vyššiu úroveň. Tým, že to bol prvý zápas a vonku vládlo krásne počasie nebola návšteva divákov taká, akú sme si predstavovali, ale dúfame, že do ďalších zápasov sa to zlepší. Ešte pred hymnou odovzdal predseda klubu slávnostnú plaketu debutantovi Marekovi Fiľovi, ktorý odohral prvý zápas v drese mužov. Marekovi prajeme veľa šťastných úspechov a hlavne gólov s týmto mužstvom.

Už o týždeň sa muži vyberú na svoj ďalší zápas do Liptovského Mikuláša, kde ich bude čakať staro-nový súper. Na domácom ľade sa predstavia až 3.októbra so Sabinovom a dúfajme, že už v posilnenej zostave. Divákov bude opäť čakať losovanie vstupeniek a traja šťaslivci môžu vyhrať vecné ceny od našich sponzorov.

HKM Rimavská Sobota - MHK Ružomberok 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly HKM: Marek Heckl, Ján Báti, Strely: 30:29, Trestné minúty: 4:4,
Divákov: 179. Rozhodovali: Peter Sýkora - Ondrej Homola, MVDr. Peter Hric

Zostava HKM: Jaroslav Melna, Tomáš Sihelský - Richard Fiala, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Báti - Ján Slovák, Michal Slovák, Ľubomír Bačkor, Marek Heckl, Simon Iványi, Rastislav Matúška, Marek Fiľo