DOPLNENÉ VIDEO: Drsný boj o prvé miesto zvládol lepšie súper z Humenného

14. októbra 2019 | |  |

V sobotu 12. októbra bolo na programe už 4. kolo druhej hokejovej ligy. Hokejisti HKM Rimavská Sobota si doposiaľ viedli veľmi dobre a dokázali s prehľadom zvíťaziť v každom zápase. No uplynulú sobotu ich čakal krst ohňom. Na domácom ľade sa predstavili proti aktuálnemu lídrovi tabuľky, minuloročnému prvoligistovi a veľkému ašpirantovi na víťazstvo v lige HC 19 Humenné. Keďže obe mužstvá mali zhodný počet bodov a rozhodovalo len skóre, bol to zápas o priebežného lídra východnej tabuľky. V tíme Rimavskej Soboty chýbal kapitán Ján Slovák, no premiéru si v zápase odkrútil mladík Marek Juraštík.

Skóre otvorili hostia. V 7. minúte sa odrazený puk od tyčky dokotúľal do brány a autorom gólu bol Filip Vaško. Hneď od úvodu sa na ľade iskrilo a súperi si nič nedarovali. Vyvrcholilo to šarvátkou v 8. minúte, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov. Napätie bolo cítiť v celom zápase a bohužiaľ niekoľko hráčov kvôli zraneniam nemohlo dohrať zápas. O vyrovnanie sa v 12. minúte postaral Georgy Vilchinskiy, ktorý po prihrávke od Petra Filipiaka triafal medzi nohy súperovho brankára. O necelé dve minúty však súper využil presilovku a zvýšil na 1:2, keď strelu od modrej tečoval pred bránou Tikhon Ivanov. Dve minúty pred koncom prvej časti sa domácim podarilo opäť vyrovnať. Ivan Zorvan potiahol puk až z obranného pásma a perfektnou strelou pod lapačku zakončil. O 20 sekúnd však súper dokázal odpovedať, keď osamotený puk pred Karolom Križanom našiel Denis Markuš, ktorý si brankára vychutnal. Prvá tretina tak skončila víťazstvom Humenného, no rýchly a tvrdý hokej napovedal sľubné pokračovanie.

V druhej tretine mali domáci veľkú výhodu v podobe presilovej hry trvajúcej až šesť minút a posledné dve dokonca o dvoch hráčov. Rimavskosoboťanom sa ju podarilo využiť a strelcom gólu bol opäť Ivan Zorvan, ktorý dorazil prihrávku od Michala Šagáta do odkrytej brány. To bol jediný gól, ktorý sme v druhej tretine videli.

Úvod tretieho dejstva domáci podcenili a súperovi nechali veľa priestoru. Tam sa aj zlomil vývoj zápasu. Súper dokázal v priebehu troch minút streliť dva góly. Najprv trafil odkrytú bránu Tomáš Banovský a následne sa do samostatného zakončenia dostal Jaroslav Šiňanský. Domáci však nezložili zbrane, práve naopak sa prebudili a začali opäť bojovať. Ich snaha sa prejavila v 53. minúte, keď bekhendovú parádičku predviedol ruský nováčik Vladislav Spiridonov. Smutnú náladu na štadióne vystriedala radosť, pretože šanca na víťazstvo stále žila. Domáci bojovali o vyrovnávajúci gól zo všetkých síl, no perfektne chytajúci brankár hostí bol proti. Už dve minúty pred koncom tretej tretiny sa Karol Križan pobral na striedačku a Soboťania skúsili powerplay. Bohužiaľ, puk v pásme zachytil Filip Vaško a posunul na rozbehnutého Ivana Fedorka, ktorý zakončil do prázdnej brány. Humenčanom sa podarilo dvojgólový náskok udržať a mohli sa tak tešiť z víťazstva a prvého miesta v tabuľke.

Na záver len môžeme konštatovať, že naše predpoklady o kvalitnom a náročnom zápase sa potvrdili. Oba tímy boli vyrovnané, no súper mal možno trochu viac šťastia, ktoré mu pomohlo pretaviť šance na góly a taktiež plne využil chyby v domácej obrane. Aj keď tých vyložených šancí bolo viac na strane Soboťanov, proti nim stál veľmi dobre chytajúci brankár Dominik Riečický. Stretnutie aj do značnej miery ovplyvnilo množstvo drsných zákrokov, no to k tak vypätému zápasu patrí.

Obrovské poďakovanie patrí našim úžasným fanúšikom, ktorí prišli na štadión v enormnom množstve a podporovali chalanov. Potlesk neutíchol ani po zápase aj napriek tomu, že sa nevyhralo. Vašu podporu si nesmierne vážime. V najbližšom kole bude mať HKM Rimavská Sobota voľno, no potom v sobotu 27. októbra opäť odohrá zápas na domácom ľade proti súperovi z Kežmarku. Všetkých srdečne pozývame.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – HC 19 HUMENNÉ 4:6 (2:3, 1:0, 1:3)
Góly HKM: 12. Georgy Vilchinskiy (Peter Filipiak, Denis Moroz), 19. Ivan Zorvan (Radoslav Gábor, Georgy Vilchinskiy), 32. Ivan Zorvan (Michal Šagát, Ondrej Zošiak), 53. Vladislav Spiridonov (Denis Moroz, Georgy Vilchinskiy)
Strely: 35:39, Vylúčenia: 5:8, Trestné minúty: 10:16, Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0
Rozhodcovia: Peter Rojík – Martin Kurčík, Erik Šebeň
Diváci: 690

Zostava HKM: Karol Križan (Roman Vetrák) – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Nikolas Šturmankin, Peter Filipiak, Michal Šagát, Ondrej Zošiak, Denis Nociar, Denis Moroz, Vladislav Spiridonov, Georgy Vilchinskiy, Rastislav Matúška, Jakub Škantár, Slavomír Buda, Tibor Koniar, Ivan Zorvan, Marek Juraštík, Peter Havran.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota) FOTO: Denis Szoke