HOKEJ: Humenné porazené, nádej žije ďalej

1. marca 2020 | |  | | |

Hráči HKM Rimavská Sobota vo včerajšom zápase (29. februára) zdolali Humenné. Na ľade súpera zvíťazili tesným rozdielom jedného gólu, keď porazili domácich 1:2. Nádej na postup Soboťanov do celkového finále 2. hokejovej ligy žije ďalej.

Zápas otvoril v 9. minúte Georgy Vilchinskiy a HKM sa dostal do vedenia. Do konca prvej tretiny sa však vyrovnal Mesároš, a tak prvá tretina skončila nerozhodne 1:1. Druhá tretina bola strelecky menej zaujímavá, nakoľko sa nepresadil žiadny hráč, aj keď bolo pár šancí na každej strane.

V 49. minúte strelil druhý gól Vladislav Spirindov a hráči HKM Rimavská Sobota si vedenie udržali až do konca zápasu, ktorý napokon vyhrali.

Dnes o 17-tej hodine opäť nastúpia proti Humennému, aby si po štvrtýkrát zmerali sily východnej časti ligy. Po troch kolách sú na tom stále lepšie hráči Humenného, ktorí vedú sériu 2:1. Soboťania svoj boj však dopredu nevzdávajú. V prípade výhry sa séria zápasov prenesie opäť do Rimavskej Soboty. Po prehre by ich čakal boj o tretie miesto 2 hokejovej ligy.

HC 19 Humenné: HKM Rimavská Sobota 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) stav série 2:1

Zostava HKM Rimavská Sobota: Karol Križan, Denis Talár, Denis Nociar, Michal Slovák, Martin Koštiaľ, Peter Filipiak, Denis Moroz, Radoslav Gábor, Martin Vyskoč, Georgy Vilchynskiy, Vladislav Spiridonov, Michal Šagát, Rastislav Matúška, Jakub Škantár, Slavomír Buda, Ján Slovák, Ivan Zorvan, Šimon Stríž, Tibor Koniar, Nikolas Šturmankin, Tomáš Stríž

Zostava HC 19 Humenné: Dominik Riečický, Tomaš Tkáčik, Martin Ondrej, Damián Novický, Filip Vaško, Denis Markuš, Ivan Fedorko, Ladislav Hopkovič, Tikhon Ivanov, Radoslav Mesaroš, Marek Nagy, Lukáš Hamráček, Ľubomír Buraľ, Richard Ficko, Ľubomír Šándor, Kristián Horváth, Jozef Ištocy, Slavomír Maury, Marko Lopuchovský, Jaroslav Šiňanský, Ľuboš Fajčák, Jakub Jendruš

Zdroj: Rimava.sk