No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HOKEJ: Nová sezóna priniesla okrem nováčikov aj zmeny vo vedení i na poste trénera

12. septembra 2016 | |  | | |

perex-hokejV septembri už tradične na Slovensku začínajú boje v hokejových ligách. Inak tomu nebude ani tento rok. Druhá hokejová liga, ktorej dlhodobým účastníkom je aj HKM Rimavská Sobota, štartuje už 17. septembra. Situácia v slovenskom ligovom hokeji bola v posledných mesiacoch turbulentná a rôzne prestupy postihli aj 2. ligu, a tak jej zloženie bolo známe až koncom leta.

Tohtoročná 2. hokejová liga bude mať v sezóne 2016/2017 rekordný počet účastníkov. História si už ani nepamätá kedy naposledy v najnižšej hokejovej lige nastupovalo až 20 mužstiev. Z minulého ročníka sa zachovalo 13 mužstiev a 7 nováčikov. Najväčším prekvapením je zahraničný účastník KMH Budapešť, ktorý bude hrať v našej skupine. Z prvej ligy prestúpili až 3 mužstvá MHK Humenné, HK Bardejov a HK 91 Senica. V druhej lige uvidíme aj jedného extraligistu ŠHK 37 Piešťany. Ďalšími nováčikmi sú HK 2016 Trebišov a MHK Dubnica nad Váhom. Hrací systém ostáva zachovaný z minulého roka. Mužstvá budú rozdelené do dvoch skupín po desať mužstiev. V základnej časti sa bude hrať 18 kôl a každý odohrá s každým 2 zápasy (1x doma, 1x vonku). Po základnej časti, ktorá končí 14. januára, bude nasledovať play-off, a taktiež aj zápasy o umiestnenie ako to bolo v minulej sezóne. HKM Rimavská Sobota sa tradične predstaví vo východnej skupine s nasledovnými súpermi: KMH Budapešť, HK Brezno, MHK Ružomberok, MHK 32 Liptovský Mikuláš B, HC REBELLION Gelnica, HK Sabinov, MHK Humenné, HK Bardejov a HK 2016 Trebišov. Muži HKM pocestujú na prvý zápas do Bardejova 17. septembra a o týždeň 24. septembra o 17:30 sa už predstavia na domácom ľade proti MHK 32 Liptovský Mikuláš B.

Zmeny však nenastali len v účastníkoch ligy. Po sezóne 2015/2016, ktorá nepatrila medzi najvydarenejšie, sa obmenilo vedenie hokejového klubu HKM Rimavská Sobota. Na post predsedu klubu zasadol stále aktívny hráč mužov, Michal Slovák v tandeme s podpredsedom Dušanom Bálintom.

Eduard Giblák - tréner HKM Rimavská Sobota

Eduard Giblák - tréner HKM Rimavská Sobota

K zmene došlo aj na poste trénera. Tibor Daniš po 4 rokoch v Rimavskej Sobote skončil a jeho žezlo prebral Zvolenčan Eduard Giblák. Narodil sa v Spišskej Belej a tento rok oslávi už 69. narodeniny. S hokejom je spätý celý život. V sezóne 1978/79 sa prvýkrát dostal na trénersky post A mužstva HKM Zvolen. Okrem Zvolena trénoval aj Spišskú Novú Ves. Väčšinu svojej kariéry venoval práci s mládežou. Päť rokov trénoval juniorskú reprezentáciu ČSSR. Na svetovom šampionáte v Kyjeve vybojoval 2. miesto a o 2 roky v Lillehammeri to už bolo zlato. Jeho rukami prešli hráči ako Jaromír Jágr, Pavol Demitra, Ján Paška, Jozef Čierny a Ladislav Čierny. Svoje trénerské schopnosti zužitkoval aj v zahraničí. Šesť rokov pôsobil v Nemecku, kde viedol 2 seniorské mužstvá a aj výber Bavorska. Tri roky pôsobil aj v Maďarsku pri seniorskom aj dorasteneckom mužstve Budapešti, s ktorými získal aj majstrovský titul. Okúsil aj hokej v Rumunsku, kde taktiež získal majstrovský titul. V sezóne 2010/2011 sa vrátil do domácich vôd a trénoval dorastencov Zvolena, s ktorými získal bronz a o rok zlato. Eduardovi Giblákovi prajeme do novej sezóny veľa zdravia a čo najviac úspechov s novým mužstvom.

Zmena vedenia a trénera postihla aj zmenu kádra. V novej sezóne sa môžete tešiť z množstva nových hráčov, ktorí doplnili našich odchovancov. Predstavia sa medzi nimi aj hráči zo zahraničia. Zimný štadión otvoril svoje brány v utorok, 6. septembra. Zatiaľ ho využívajú len kategórie HKM, ktoré už naplno trénujú na novú sezónu. Pre verejnosť bude ľadová plocha sprístupnená neskôr.

Okrem mužov budú v sezóne 2016/2017 reprezentovať náš klub kadeti a starší žiaci. Liga kadetov je nová liga, ktorú budú hrať deviataci a prváci na stredných školách. Predstavia sa v regionálnej skupine východ, kde ich súpermi budú: HK Brezno, MHK 32 Liptovský Mikuláš, MŠK HVIEZDA Dolný Kubín, HK Mládež Michalovce, MŠK Mládeže Trebišov a HC 46 BEMACO Bardejov. Na svoj prvý zápas nastúpili 11. septembra o 12:00 na domácom ľade proti Liptovskému Mikulášu, ktorému podľahli 2:8.. Starší žiaci sa opäť predstavia v 2. lige ako po minulé roky. Ich súpermi v stredoslovenskej skupine sú: MHK BLESKY Detva, HC 07 Detva, MHK Dolný Kubín, MŠHK – mládež Prievidza, MHK Ružomberok, MHK Dubnica nad Váhom a HK ALTIS Námestovo. Ich premiéra bola tiež 11. septembra na ľade v Prievidzi, kde rovnako ako kadeti nestačili na domácich a prehrali 8:0. Taktiež evidujeme aj početnú kategóriu prípravky, ktorá sa predstaví v stredoslovenskej divízií prípraviek v minihokeji 4. ročníkov.

hkm

Zdroj a Foto: Marek Hanzel, HKM Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross