HOKEJ: Nové dresy pokrstené tesným víťazstvom nad Sabinovom

11. novembra 2019 | |  |

Posledné dva zápasy Soboťanom išli ako po masle. Najprv naložili desiatku Kežmarku a následne nastrieľali Gelnici až 14 gólov. Uplynulú sobotu ich na domácom ľade čakal rovnako súper zo skupiny slabších tímov, HK Sabinov. Všetci očakávali jednoznačný výsledok, a dokonca aj dúfali, že hráči HKM opäť spustia neľútostný gólostroj. No opak bol pravdou. Aj keď v zápase dominovali domáci, nebolo to až tak jednoznačné. Rimavskosoboťania na zápas nastúpili v novej sade dresov, ktoré sú podobné tým predchádzajúcim, no s menšími úpravami.

Soboťania do zápasu vstúpili ležérnym tempom. Ich hernému prejavu chýbalo nasadenie a štýlom hry sa prispôsobili súperovi. Aj keď väčšinu času trávili v útočnom pásme, bolo to bez efektivity. Našťastie však postupom času zápas začal naberať na obrátkach a na súperovho brankára spustili spŕšku striel. Bohužiaľ, v 8. minúte využili chybu v domácej obrane hostia a ujali sa vedenia. V akcii dvaja na jedného sa po prihrávke od Dominika Duplinského presadil Tomáš Vilček. Hostia si však vedenie v zápase neužívali príliš dlho. Už po 14 sekundách hry sa domácim podarilo vyrovnať, keď odrazený puk od brankára dorazil Tibor Koniar. Rimavskosoboťania sa do vedenia dostali až v prvej minúte druhej tretiny. Od modrej čiary strieľal Ján Slovák a prepadnutý puk dorazil do brány Michal Šagát. O necelé dve minúty už domáci viedli dvojgólovým rozdielom po peknej akcii Ivana Zorvana s Tiborom Koniarom, ten si už pripísal druhý gól v zápase. V úvode tretej tretiny sa puk dostal za chrbát Karola Križana, no hlavný rozhodca gól neuznal, nakoľko bol dosiahnutý nohou. Viac gólov sme už v zápase nevideli, a tak sme sa museli uspokojiť s chudobným výsledkom 3:1. Snaha o viac gólov bola zo strany hráčov veľká, čomu svedčí aj enormný počet 55 striel, no súperov brankár Štefan Fekete predviedol perfektný výkon. Taktiež veľký počet šancí odvrátila aj spoľahlivá obrana Sabinova.

Ďalšie tri body do tabuľky znamenajú upevnenie si druhej priečky. Soboťanom zahral do karát aj zápas v Trebišove, kde domáci hokejisti zdolali po predĺžení súpera z Bardejova a tomu sme sa vzdialili o dva body. Práve spomínaný Bardejov privítame túto sobotu 16. novembra o 17:00 hod. na domácom ľade. Určite sa môžeme tešiť na vyrovnaný a napätý zápas plný šancí a osobných súbojov ako to s Bardejovom väčšinou býva. Všetkých srdečne pozývame.

HKM Rimavská Sobota – HK Sabinov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly HKM: 9. Tibor Koniar (Slavomír Buda), 21. Michal Šagát (Ján Slovák, Peter Filipiak), 23. Tibor Koniar (Ivan Zorvan, Slavomír Buda)

Strely: 55:25, Vylúčenia: 2:3, Tr. minúty: 4:6, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0

Rozhodcovia: Bc. Richard Ivan – Martin Kurčík, Erik Šebeň

Diváci: 540

Zostava HKM: Karol Križan (Roman Vetrák) – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Radoslav Gábor, Peter Havran, Tibor Koniar, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák, Vladislav Spiridonov, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota) FOTO: Denis Szoke