HOKEJ: Rimavskosoboťania opäť víťazne, doma porazili Ružomberok

5. januára 2015 | |  | |

R. Sobota - RužomberokV sobotňajšom zápase Rimavskosoboťania opäť predviedli, kto je na domácom ľade pánom. V úvodnej tretine zápasu síce diváci videli len jediný gól, v ďalších dejstvách však boli svedkami priamočiarej cesty za víťazstvom. Hokejisti HKM Rimavská Sobota zdolali hráčov MHK Ružomberok 8:3.

O úvodný a zároveň jediný gól prvej tretiny sa v 7. minúte postaral domáci Michal Šagát, oba tímy však do zápasu vstúpili s vysokým nasadením.
V prvej polovici druhého dejstva hráči predviedli nielen boj o puk, ale aj menší „súboj na päste“. Ďalšia úspešná strela do súperovej brány prišla zo strany Soboťanov opäť v 31. minúte, kedy brankára prekonal Peter Filipiak, krátko na to však odpovedal aj hráč Ružomberka Branislav Javorka. Na 3:1 ešte pred koncom tretiny stihol zvýšiť Ľubomír Bačkor.

Posledná časť zápasu bola na góly najbohatšia. V 45. minúte krásnou strelou zasiahol súperovu bránu Viktor Kubenko a do minúty dal domácim fanúšikom ďalší dôvod na radosť znovu Ľubomír Bačkor. Stav na svetelnej tabuli potom dvomi gólmi za sebou menili Ružomberčania, v 47. minúte ťukol puk do brány Javorka, potom sa Soboťania neubránili presilovke a Miroslav Poruben úspešne premenil.

Za stavu 5:3 však Soboťania nezaváhali a do brány hostí poslali ešte tri strely. Najprv v 56. minúte skóroval Ján Slovák, úspešný zásah si v 58. minúte pripísal aj Michal Slovák. Dve minúty pred koncom zápasu ešte poistil výsledok Ľubomír Bačkor, ktorého diváci za vydarený hetrik odmenili nielen potleskom, ale aj čiapkami na ľadovej ploche.

Najbližšie sa Soboťania predstavia opäť na rimavskosobotskom zimnom štadióne, v utorok, 6. januára, o 17.00 hod. privítajú hráčov z Lučenca.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Mestský hokejový klub Ružomberok 8:3 (1:0, 2:1, 5:2)

tabulka Základná časť skupina "B"

Góly: Šagát, Filipiak, Javorka (2), Bačkor (3), Kubenko,Poruben, Slovák J., Slovák M.

Zostava HKM: v bráne: Jaroslav Melna; Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Richard Fiala, Peter Filipiak, Peter Gallo, Marek Heckl, Viktor Kubenko, Ivan Líška, Rastislav Matúška, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák

Soboťania sú v tabuľke aktuálne na tretej priečke.