No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HOKEJ: Rimavskosobotský odchovanec na svetovo najprestížnejšom podujatí

11. augusta 2015 | |  | | |

Alex TamasiOdchovanec rimavskosobotského hokeja, Alex Tamáši, v týchto dňoch hrá na svetoznámom podujatí Ivan Hlinka Memorial Cup. Dejiskom súťaže od 10. do 15. augusta je Slovensko a Česká republika. Zápasy B skupiny sa odohrávajú v bratislavskej Slovnaft aréne, kde sa mladý Alex postaví na ľad v drese slovenskej reprezentácie do osemnásť rokov, súboje A skupiny bude hostiť český Břeclav.

Ako ďalej Rimava.sk informoval tajomník klubu HKM Rimavská Sobota Štefan Hanzel, Alex v minulej sezóne hrával za dorast aj juniorku v extraligovom klube HC ´05 Banská Bystrica, kde sa mu podarilo spolu streliť 24 gólov. „V tíme baranov zarezáva už od sezóny 2009/2010, keď naraz pôsobil v domácej HKM Rimavskej Sobote a výborné výkony predvádzal aj v Banskej Bystrici, uviedol Hanzel a dodal, že v minulej sezóne si Alex po prvýkrát obliekol reprezentačný dres, keď sa so slovenskou "sedemnástkou" dostal na turnaj štyroch krajín do Nemecka, kde suverénne zvíťazili a Alexovi sa podarilo niekoľkokrát skórovať.

Podľa tajomníka si na Ivan Hlinka Memorial Cup-e mladý hokejista zahrá spolu aj so svojím spoluhráčom z HC ´05 Banská Bystrica Matejom Galbavým, ktorý sa v niekoľkých sezónach predstavil aj v drese HKM Rimavská Sobota.

Slovenská "osemnástka" má už za sebou aj dva prípravné zápasy, v ktorých dokázala zdolať juniorku zo Zvolena 6:5, podľahla však Kanade vysoko 1:12.

Ivan Hlinka Memorial Cup, ktorý každoročne organizujú hokejové zväzy Českej a Slovenskej republiky, má silnejšie obsadenie než majstrovstvá sveta do 18 rokov. V augustových dňoch majú totiž tréneri ôsmich špičkových reprezentácií k dispozícii všetkých adeptov tejto vekovej kategórie, ktorých v období majstrovstiev sveta veľmi často „stopnú“ vrcholiace boje play-off v zámorských juniorských súťažiach. Pre kormidelníkov európskych výberov je to vítaná príležitosť zostaviť najsilnejšie tímy a vidieť v akcii tých zverencov, ktorí pôsobia za morom. Jednoducho Ivan Hlinka Memoriál Cup je najprestížnejšou prehliadkou osemnásťročných hokejistov. Nie náhodou, že v tomto roku avizuje svoju účasť vyše 190 skautov z NHL.

Zdroj: Rimava.sk, Štefan Hanzel (tajomník klubu HKM Rimavská Sobota)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross