HOKEJ: So slušnou nádielkou odišiel aj poľský Sanok

30. septembra 2019 | |  |

V sobotu 28. septembra nastúpili muži HKM Rimavská Sobota už na svoj druhý domáci zápas v tejto sezóne. V tom prvom sa výborne naladili vysokým víťazstvom 9:3 nad Trebišovom a v gólovom tempe nemienili upustiť ani v druhom zápase. Tentokrát bol ich súperom zahraničný účastník druhej ligy UKS MOSiR Sanok z Poľska. Diváci si museli na úvodné buly počkať o polhodinu dlhšie, nakoľko súpera cestou zdržala dopravná nehoda, no napokon sa všetko stihlo a zápas sa mohol začať. V tíme domácich chýbali dve posily Michal Šagát a Jakub Škantár, no tento deficit doplnil Nikolas Šturmankin.

V prvej tretine jednoznačne dominovali domáci a využili zaskočeného súpera, ktorí nastúpil na zápas bez rozcvičky. Po štyroch minútach hry otvoril skóre domáci hráč Slavomír Buda, ktorý prekvapil brankára strelou z blízka. O dve minúty predviedol baseballovú parádičku Tibor Koniar a zvýšil už na 2:0. V druhej tretine sa karty obrátili a na koňa sa dostal Sanok. Aj keď domáci mali krátku výhodu v presilovke o dvoch hráčov, nevyužili ju a následne skóroval súper. Perfektnú prihrávku spoza brány adresoval Marcin Bialy a spred brány strieľal Marek Strzyžowski. Aj naďalej diktovali tempo hry hostia a len vďaka perfektným zákrokom Karola Križana domáci neinkasovali.

V závere tretiny mali k dispozícii Soboťania štvorminútovú presilovku, no hosťujúceho brankára výrazne neohrozili. Do tretej tretiny našťastie nastúpili domáci hokejisti ako vymenení a spustili strelecký kolotoč. Po jednej minúte si otvoril strelecké konto v Rimavskej Sobote Ondrej Zošiak, ktorý získal puk za modrou čiarou a v ideálnej situácii sám na brankára zakončil. O minútu sa menovaný dostal na trestnú lavicu, no aj v početnej nevýhode sa podarilo domácim skórovať. Ruská strela Denis Moroz využil svoju rýchlosť a krásnou strelou po ľade z bodu na vhadzovanie zakončil. V 53. minúte dotlačil puk do brány domáci kapitán Ján Slovák a stanovil už na 5:1. O pár minút si vyladil mušku rimavskosobotský obranca Rastislav Matúška a presnou strelou od modrej čiary rozvlnil sieť súperovej brány. O niekoľko sekúnd sa peknou akciou predviedli ruskí útočníci Denis Moroz a Georgy Vilchinskiy, no brankár bol proti. Následne domáci ukázali ešte niekoľko pekných okamihov pre oko diváka, no za chrbtom brankára Bartosza Hucka skončil ďalší puk až necelé dve minúty pred koncom, keď sa v priamom súboji s brankárom ocitol Ján Slovák a strelil už svoj druhý gól v zápase.

Posledné slovo v zápase mali Poliaci, ktorí ešte dvanásť sekúnd pred koncom prekonali Karola Križana dorážkou Damiana Gindu a stanovili konečné skóre 7:2. Domáci hokejisti sa tak tešili už z druhého vysokého víťazstva a diváci mohli byť taktiež spokojní, pretože okrem druhej tretiny videli pekný bojovný hokej s množstvom šancí a gólov.

Rimavskosoboťanom patrí s plným bodovým kontom v tabuľke druhá priečka za Humenným, ktoré vedie len o skóre. Túto sobotu cestujú naši chlapci na zápas do Liptovského Mikuláša, kde vyzvú domáce béčko. Na domáci ľad sa vrátia v sobotu 12. októbra a predvedú sa proti veľmi kvalitnému súperovi, aktuálnemu lídrovi tabuľky HC 19 Humenné, ktoré túto sezónu prišlo z prvej ligy a má obrovské ambície vrátiť sa späť. Čaká nás veľmi náročný zápas s mužstvom nabitím kvalitnými hráčmi. Preto budeme potrebovať vás na tribúne aby ste chlapcom pomohli v boji za spoločným snom. Na tomto zápase bude pre vás už pripravený aj obľúbení fanshop s rôznymi produktami s logom nášho klubu. Začiatok zápasu je tradične o 17:00 hod.

HKM Rimavská Sobota – UKS MOSiR Sanok 7:2 (2:0, 0:1, 5:1)

Góly HKM: 5. Slavomír Buda (Tibor Koniar, Rastislav Matúška), 7. Tibor Koniar (Ivan Zorvan, Slavomír Buda), 42. Ondrej Zošiak (Denis Moroz, Denis Nociar), 45. Denis Moroz (Radoslav Gábor, Georgy Vilchinskiy), 53. Ján Slovák (Peter Filipiak), 56. Rastislav Matúška (Ján Slovák, Peter Filipiak), 59. Ján Slovák

Strely: 42:31, Vylúčenia: 5:7, Trestné minúty: 10:22, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 1:0