HOKEJ: Soboťania na domácom ľade prevalcovali Brezno

3. februára 2015 | |  | |

ilustračné fotoV sobotňajšom zápase 23. kola druhej hokejovej ligy privítali rimavskosobotskí hokejisti súperov z Brezna. Naservírovali im neželané "pohostenie", prehru s rozdielom siedmich gólov. Soboťania boli lepším tímom na ľade, predviedli čistú hru, bez jediného vylúčenia.

V prvej tretine úradovali len domáci, ktorí do brány súpera strelili päť gólov. Prvý si v 5. minúte zápasu pripísal Ivan Líška, ďalší pridával Marek Heckl, Michal Šagát, Richard Fiala a opäť Šagát.

Aj začiatok druhej tretiny sa niesol v podobnom duchu, na listinu strelcov sa zapísal Ľubomír Bačkor, Heckl ďalšími gólmi vykúzlil hetrik. Až v 38. minúte zmazal nulu z konta hostí Richard Rajčan. V treťom dejstve potom gólový rozdiel na 8:2 znižoval Martin Podkonický z HK Brezno, krátko pred koncom zápasu však ešte poslal puk do brány Viktor Kubenko a bolo vymaľované. Z víťazstva sa tešili domáci, ktorí počas zápasu ani raz nemuseli vyhrievať trestnú lavicu. Hostia zaznamenali dve vylúčenia.

Zostava HKM: v bráne: Jaroslav Melna, Tomáš Sihelský; Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Richard Fiala, Peter Filipiak, Peter Gallo, Marek Heckl, Viktor Kubenko, Ivan Líška, Rastislav Matúška, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 9:2 (5:0, 3:1, 1:1) Hokejový klub Brezno

Góly: I. Líška, M. Heckl (3), M. Šagát (2), R. Fiala, Ľ. Bačkor, V. Kubenko - R. Rajčan, M. Podkonický
Strely 53:27, Zásahy 25:44, Vylúčenia 0:2, Trestné minúty 0:4, Presilovky 0:0
Rozhodcovia: Peter Sýkora, Ladislav Bľanda, Peter Hricko
Divákov: 237

Víťazstvo si Soboťania priviezli aj zo Sabinova, kde v sobotu, 24. januára, vyhrali 3:6. Skóroval Viktor Kubenko, Michal Šagát (2) a Ľubomír Bačkor (3).

Najbližšie si hráči HKM Rimavská Sobota zmerajú sily s HK Slovan Gelnica; súperov privítajú na rimavskosobotskom zimnom štadióne v sobotu, 7. februára.