No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HOKEJ: Soboťania opäť ostali pred bránami štvrťfinále

6. februára 2017 | |  | |

perex-hokejV sobotu, 28. januára, sa začala vyraďovacia časť druhej hokejovej ligy s názvom O play-off v skupinách. „Našim súperom bolo mužstvo, ktoré skončilo na piatej priečke po základnej časti MHK 32 Liptovský Mikuláš B. Na prvý zápas sme nastúpili v Liptovskom Mikuláši v poriadne naplnenej zostave s 18-imi korčuliarmi,“ uviedol pre Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Podľa jeho slov zápas poriadne ovplyvnili vylúčenia a všetky góly zápasu padli v presilovej hre. Vylučovať sa začalo už od začiatku a v prvej presilovke o dvoch hráčov Soboťania dokázali skórovať zásluhou Patrika Pohanku. „V druhej tretine sme znížili tempo, čo súper využil a strelil dva góly v presilovkách o jedného hráča. V závere stretnutia sme mali dlhú presilovku o dvoch hráčov, no vyrovnávajúci gól sme už streliť nedokázali. Stav série tak bol 1:0 v náš neprospech,“ priblížil Hanzel.

MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ B – HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Gól HKM: Patrik Pohanka (Sergei Skvortsov, Jakub Škantár)
Strely: 45:29
Trestné minúty: 30:30
Rozhodovali: Ing. Gabriel Hatala – Peter Rojík, Erik Šebeň

Zostava HKM: Roman Petrík – Ľubor Balko, Adam Baran, Kirill Domaev, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Marek Heckl, Simon Iványi, Michal Kulíšek, Matej Majerík, Denis Moroz, Ladislav Nemec, Matej Nemec, Patrik Pohanka, Michal Šagát, Jakub Škantár, Sergei Skvortsov, Ján Slovák, Michal Slovák.

Už o týždeň sa konal druhý zápas série, na ktorý sa Soboťania podľa Hanzela veľmi tešili. „Nakoľko tento rok sme ešte pred domácimi divákmi nehrali a výhoda domáceho prostredia by nám veľmi pomohla v nepriaznivom stave série. Bohužiaľ, veľké množstvo roztápajúceho sa snehu, ktorý zatekal do útrob nášho štadióna nám to znemožnil, a tak sa vedeniu HKM narýchlo podarilo vybaviť Zimný štadión v Detve, kde sa mohol zápas odohrať v stanovenom termíne,“ ozrejmil. Ako ďalej poznamenal, v zápase Soboťania predvádzali dobrý výkon, no bohužiaľ len v prvých dvoch tretinách. Od úvodu sa hral svižný hokej a už vo ôsmej minúte sa im podarilo ujať vedenia, keď sa v priamom súboji s brankárom ocitol Kirill Domaev.

V úvode druhej tretiny súper vyrovnal zásluhou Koniara a o pár sekúnd sa aj ujal vedenia po strele Kubáňa. Následne sa Soboťanom v presilovke podarilo vyrovnať, keď strelu Patrika Pohanku tečoval Jakub Škantár. No o pár sekúnd naklonili vedenie na svoju stranu Liptáci zásluhou Mravca. „V tretej tretine sa nám už bohužiaľ nepodarilo vyrovnať, aj keď sme mali k dispozícií presilovku 5 na 3, ktorú sme zmarili vlastnou chybou. Ku koncu pod veľkým tlakom sme robili obrovské chyby v kombinácií a viazla aj komunikácia, čo bolo dôsledkom zlej hry a prehry s konečným výsledkom 2:4 a v sérii 2:0 pre Liptovský Mikuláš,“ podotkol a dodal, že do štvrťfinále sa HKM Rimavská Sobota tak ani túto sezónu postúpiť nepodarilo.

„Naše obrovské poďakovanie patrí všetkým fanúšikom, ktorí obetovali svoj čas a vycestovali do Detvy aby podporili našich chlapcov. Ktovie akoby to bolo celé dopadlo kebyže sa zápas hrá doma pred plnými tribúnami,“ uzavrel Hanzel.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ B 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Góly HKM: Kirill Domaev (Jakub Škantár), Jakub Škantár (Patrik Pohanka, Ján Slovák)
Strely: 32:31
Trestné minúty: 18:14
Rozhodovali: Mgr. Rudolf Lauff – Ing. Štefan Hubičák, Ing. Matej Janiga

Zostava HKM: Michal Marcinek – Ľubor Balko, Adam Baran, Kirill Domaev, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Marek Heckl, Simon Iványi, Michal Kulíšek, Matej Majerík, Denis Moroz, Ladislav Nemec, Matej Nemec, Patrik Pohanka, Michal Šagát, Jakub Škantár, Sergei Skvortsov, Ján Slovák, Michal Slovák.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: HKM Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross