HOKEJ: Soboťania sa ujali vedenia v sérii po víťazstve v predĺžení

15. januára 2019 | |  | |

Uplynulú sobotu sa druhá hokejová liga preklopila do vyraďovacej časti, kde už ide o všetko. HKM Rimavská Sobota ako víťaz základnej časti narazila v semifinále skupiny na mužstvo zo štvrtej priečky, HK 2016 Trebišov. Prvý vzájomný zápas sa odohral v sobotu, 12. januára, na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. Soboťania sa do play-off vybavili dvomi posilami. Jednou je Tibor Koniar z Liptovského Mikuláša a druhou mladý Patrik Strelec zo Zvolena.

Úvod stretnutia bol opatrný a obe mužstvá boli dôrazné na puku. Následne si domáci vypracovali niekoľko sľubných šancí a o niekoľko minút aj hostia vyslali niekoľko striel na dôsledného Križana. V desiatej minúte došlo k vylúčeniu domáceho hráča. Počas oslabenia sa podarilo Dmitrievovi získať puk a sám sa rútil na bránku. Brankára si parádne vychutnal. Najskôr si brankára položil na zem, zakončoval k žŕdke, čo brankár vychytal a následne zakončil do odkrytej brány. V 15. minúte bol zase vylúčený hráč hostí. Ten si tam však dlho neposedel. Po prihrávke nováčika Koniara skóroval Škantár.

V úvode druhej tretiny sa podarilo Trebišovčanom znížiť stav na 2:1. Puk do brány dotlačil Kočiš. O dve minúty sa rozvlnila sieť za chrbtom brankára hostí. Po prihrávke Moroza strieľal Vilchinskyi. Bohužiaľ, pred strelením tohto gólu Moroz fauloval súpera, a aj napriek tomu, že hlavný rozhodca tento faul neevidoval, po prerušení gól neuznal a vylúčil domáceho hráča. V polovici stretnutia sa súperovi z Trebišova podarilo vyrovnať. Po chybe Soboťanov v obrannom pásme sa do priameho súboja s Križanom dostal Čopák a skóroval. Domácim sa však v priebehu dvoch minút podarilo odpovedať. Po prihrávke Vilchinskeho skóroval bekhendom z otočky Moroz.

Do tretej tretiny nastúpili domáci ľahkovážne. Hostia to využili už v úvode. Križan sa po nastrelení puku pokĺzol mimo bránu a do prázdnej strieľal Stríž. Následne sa domáci snažili rozhodnúť, no skórovať sa im nepodarilo. Mali k dobru aj dve presilovky, no nevyužili žiadnu. Prílišné snaženie im zväzovalo ruky, a tak sa zápas dostal až do predĺženia. Tam mali navrch opäť Rimavskosoboťania. Ich snaženie sa zužitkovalo v 9. minúte predĺženia. Po nastrelení Michala Slováka tečoval Filipiak. V tej chvíli z obrovskej radosti preplnených tribún skoro spadol štadión a domáci sa tešili z ujatia sa vedenia v sérií.

HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)   STAV SÉRIE 1:0
Góly: 11. Dmitriev Artem; 15. Škantár Jakub; 34. Moroz Denis; 69. Filipiak Peter - 23. Kočiš Marek; 32. Čopák Vladimír; 41. Stríž Tomáš; Strely: 40:25. Vylúčenia: 4:6 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Ivan - Trnka, Izakovič. Diváci: 564.

Zápas mohol vyzerať úplne inak, keby domáci využili niektoré obrovské šance hlavne v priebehu prvých dvoch tretín. No nedá sa uprieť ani kvalitná hra hostí, ktorí dôkladne bránili a zachytávali všetky puky, no domáci mali v celom zápase navrch, čo dokazuje aj počet striel 40:25 a jednoznačne si zaslúžili vyhrať. Diváci, ktorí prišli na štadión v rekordnom počte museli byť s priebehom zápasu určite spokojný. Týmto im ďakujeme za ich podporu, ktorú si nesmierne vážime.

Už túto sobotu, 19. januára, čaká našich chlapcov odvetný zápas v Trebišove. Začiatok je naplánovaný na 17:30. Rimavskosoboťania sa budú snažiť ukončiť sériu hranú na dve víťazstvá v Trebišove, no budú to mať ťažké, keďže súper je na domácom ľade neomylný. V prípade, že Trebišov vyrovná sériu, tretí rozhodujúci zápas sa hrá už v nedeľu 20. januára o 17:00 na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote.

Zdroj: Marek Hanzel HKM Rimavská Sobota FOTO: Denis Szoke