FOTO-HKM: Rimavskosobotskí hokejisti presvedčivo zdolali Bardejov aj Gelnicu. Stali sa lídrom východnej skupiny

16. októbra 2017 |  |

V posledných dvoch týždňoch sa mužom HKM Rimavská Sobota zadarilo. Zaznamenali dve jednoznačné víťazstva, ktoré ich dostali až na prvé miesto tabuľky pred favorizovaný Martin a Humenné, s ktorými majú rovnaký počet bodov.
Uplynulý víkend sa na domácom ľade predstavili proti rebelom z Gelnice a diváci si prišli na svoje. O priebehu zápasu Rimava.sk informoval Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota. Od úvodu stretnutia sa podľa neho hral svižný a tvrdý hokej s množstvom šancí. Do zápasu mali lepšie vstúpiť domáci, ktorí už po štyroch minútach viedli po samostatnej akcii Škantára. Už o 22 sekúnd zvýšil na 2:0 Buda. O niekoľko minút využil presilovku domácich Fekiač.

O týždeň, v sobotu 21. októbra o 17:00 hod., sa muži HKM opäť predstavia na domácom ľade. Ich súperom bude tím zo šiesteho miesta HK 2016 Trebišov
„Aj napriek jednoznačnému výsledku boli sily na ľade vyrovnané a zápas bol veľmi napínavý. Vzniklo mnoho menších šarvátok a vylúčení, ktoré v istej miere ovplyvnili priebeh zápasu,“ uviedol Hanzel. V druhej tretine diváci zmenu skóre nevideli. No v tej tretej sa domáci poriadne rozbehli. Najprv využil ďalšiu presilovku domácich Filipiak a o pár minút skóroval Zorvan už na 5:0. O niekoľko sekúnd sa gólovou parádičkou predviedol Šagát, ktorý trafil horné brvno a puk sa odrazil rovno do brány. Následne ešte zavesil kapitán mužstva Ján Slovák. Gólovú bodku v zápase dal Filipiak a stanovil konečné skóre na 8:0. Brankár domácich Križan v tomto zápase prvýkrát vychytal nulu a bol veľkou oporou.

O týždeň, v sobotu 21. októbra o 17:00 hod., sa muži HKM opäť predstavia na domácom ľade. Ich súperom bude tím zo šiesteho miesta HK 2016 Trebišov, ktorý taktiež disponuje kvalitným mužstvom. „Aby sme aj naďalej ostali na prvom mieste, budeme potrebovať jednoznačné víťazstvo. K tomu nám môžete pomôcť aj vy tým, že prídete na štadión a budete podporovať našich chlapcov v boji o tri body," avizuje Hanzel.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – HC REBELLION GELNICA 8:0 (3:0, 0:0, 5:0)
Góly HKM: Jakub Škantár (M. Šagát), Slavomír Buda (I. Zorvan), Patrik Fekiač (M. Heckl, D. Nociar), Peter Filipiak (M. Šagát, J. Slovák), Ivan Zorvan (R. Matúška), Michal Šagát (D. Nociar, M. Slovák), Ján Slovák (D. Nociar, J. Škantár), Peter Filipiak (J. Slovák, R. Matúška)
Strely: 47:27, trestné minúty: 16:16, rozhodcovia: Marián Žák – Martin Staššák, Martin Kurčík
Zostava HKM: Karol Križan – Michal Slovák, Denis Nociar, Michal Šagát, Ján Slovák, Peter Filipiak, Rastislav Matúška, Jakub Škantár, Denis Moroz, Kirill Domaev, Artem Dmitriev, Ivan Zorvan, Patrik Fekiač, Slavomír Buda, Marek Heckl, Marek Fiľo.

V prvom októbrovom zápase hokejisti HKM zdolali úradujúceho lídra tabuľky HK Bardejov

V predošlom zápase v sobotu, 7. októbra, zdolali hokejisti HKM Rimavská Sobota vtedy úradujúceho lídra tabuľky HK Bardejov na jeho ľade a zariadili mu tak prvú prehru v sezóne. Súpera zdolali jednoznačne 6:1. „Pred zápasom sme sa vyzbrojili jednou novou posilou, ktorá má aj extraligové skúsenosti. Je ním Ivan Zorvan, ktorý hneď v prvom zápase za Rimavskú Sobotu zaznamenal štyri body,“ priblížil Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota. Do zostavy HKM sa vrátil aj staro-nový Denis Nociar. Pre portál druhaliga.sk zápas zhodnotil gólman Karol Križan, ktorý je tohtoročnou posilou HKM Rimavská Sobota. „Zápasu v Bardejove som sa trošku obával, bolo to ďalej, bol som tam vlastne prvýkrát. Počul som, že chalani z Bardejova ešte neprehrali, takže som mal trošku také menšie obavy ako to zvládneme. Ja sa najviacej obávam v týchto zápasoch zranenia. Nie som každý deň na zápase alebo tréningu oblečený vo výstroji, na ľade som len v korčuliach a šušťakoch, takže toho som sa najviacej bál, že by sa mi niečo stalo. Bardejov bol trošku lepší súper ako tí predtým, ale ja som bol veľmi prekvapený ako naši chalani hrali perfektné. Takže by som bol povedal, že to pre mňa bol ľahký zápas, pretože tých striel som nemal ani nejak veľa. Bardejovčania asi mali zlý deň, lebo nehrali nejak extra dobré, dúfam že ich neurazím ale asi to nebol ich najlepší výkon. A my sme naopak hrali úplne super, všetko klaplo ako malo byť a nakoniec sme mali tri body.“

HK BARDEJOV – HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Góly HKM: Peter Filipiak (M. Slovák, K. Križan), Patrik Fekiač (S. Buda, I. Zorvan), Slavomír Buda (P. Fekiač, I. Zorvan), Patrik Fekiač (S. Buda, I. Zorvan), Ivan Zorvan (K. Domaev, A. Dmitriev), Kirill Domaev (A. Dmitriev, M. Slovák)
Strely: 27:37, trestné minúty: 2:4, rozhodcovia: Vladimír Smerek – Matúš Novotný, Peter Lukáč