FOTO-VIDEO: HKM R. Sobota podľa Humennému vysoko 2:7 Aj taký býva šport. Už dnes však budú mať možnosť im prehru oplatiť v druhom kole

23. februára 2020 |  | | |

Úvod východnej finálovej série hráčom HKM Rimavská Sobota nevyšiel. V prvom zápase prehrali doma s Humenným vysoko 2:7. Aj keď boli v prvej tretine zápasu domáci HKM aktívnejší, gólovo sa im nedarilo presadiť. Už v štvrtej minúte dostali gól z hokejky Filipa Vaška. Nevyužili ani dve presilovky. Naopak, hostia ešte do konca úvodnej tretiny prekonali brankára Križana a zvýšili stav strelami Ištocyho a Hamráčeka na 0:3.

Napriek nepriaznivému stavu domáci boj nevzdávali. V 23. minúte po góle Martina Koštiala znížili stav zápasu na 1:3. Hráči HKM Rimavská Sobota nevyužili presilovku 5 na 3. Práve naopak, nedáš, dostaneš, sa opäť raz potvrdilo a Humenčania strelili dva rýchle góly po sebe. Po strele Hopkoviča v 35. minúte a Horvátha v 36. prehrával tím HKM Rimavská Sobota už 1:5.

V tretej tretine nastala zmena v bránke, keď Karola Križana vystriedal Denis Talár. Ani ten však nedokázal strelecky zastaviť hráčov HC 19 Humenné a tí sa opäť presadili. V 47. minúte ho prekonal Ondrej a v 52. strelil siedmy gól hostí Fedorko. V poslednej minúte divákmi povzbudzovaný Nociar znížil rozdiel na 2:7. Nič to už ale nezmenilo na tom, že HKM Rimavská Sobota prehrala svoj prvý zápas na domácom ľade. Stovky fanúšikov na včerajšom zápase aj napriek výsledkom neustále povzbudzovalo svoj tím a dnes o 17-tej si opäť nenechajú újsť možnosť si zakričať RIMAVSKÁ SOBOTA!

Tretiu tretinu zápasu s Humenným si môžete pozrieť z live záznamu na fb rimava.sk tu

Zdroj: Rimava.sk