FOTO/HKM: Hokejisti prehrali s Humenným, čaká ich zápas so Sabinovom

29. októbra 2013 |  | | |

hkm-humenneDruholigoví hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 4. kole skupiny východ s HK Humenné rozdielom gólu 3:2. Obidva góly z hokejok domácich hráčov padli v poslednej tretine, náskok prvého tímu v súťaži však už nezmazali. Autormi gólov HKM bol Michal Slovák a Ľubomír Bačkor.
Ako ďalej Rimava.sk informoval manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom, prvá tretina bola z ich strany slabšia a v prvých minútach dostali aj prvý gól. Najslabším článkom dobrého zápasu však podľa Oštroma bol hlavný rozhodca zo Spišskej Novej Vsi. „Dve tretiny nás rozhodca držal v kŕči. Nepustil nás do ničoho,“ povedal Oštrom a dodal, že v druhej tretine hrali 16 minút vo vylúčení. „Vtedy dal súper dva góly,“ uviedol Oštrom, podľa ktorého hokejisti chceli zvrátiť nepriaznivý výsledok a v poslednej tretine dvakrát skórovali. „Prestrieľali sme ich 18:3. Verím, že keby v posledných minútach nevylúčil nášho hráča, vyrovnáme a bolo by bývalo predĺženie,“ dodal.
Ako zdôraznil, nič v súťaži nestrácajú a ešte s Humenným budú hrať a uštedria im aspoň jednu prehru, aj keď majú skúsených hráčov, ktorí hrali extraligu. Najbližší zápas podľa Oštroma odohrajú hokejisti opäť na domácom ľade, kde v sobotu, 2. novembra, privítajú HK Sabinov. Tretím domácim zápasom v poradí bude 9. novembra súboj s Liptovským Mikulášom.

[nggallery id=1218]
HKM Rimavská Sobota-HK Humenné 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
góly: Michal Slovák, Ľubomír Bačkor - Martin Hopkovič, Ľubomír Baranok, Pavol Segľa, strely na bránu 22 : 34, vylúčenia 12 : 6, trestné minúty 32 : 33. Rozhodca Slavomír Švajko, Vladimír Wolf a Peter Greguš. Hralo sa pred viac ako 400 divákmi.
Zostava HKM R Sobota:R. Juraštík (T. Sihelský) - P. Gallo a M. Slovák - M. Šagát, J. Slovák a L. Bačkor, J. Škántar a M. Nociar - P. Šlamiar, P. Filipiak a L. Pinka, D. Nociar, A.Georgievský, - S. Iványi, D. Korvín, J. Báti.