HKM: Domáci hokejisti porazili mužstvo z Dolného Kubína

22. januára 2013 |  |

Dvadsiate kolo druhej ligy mužov dopadlo pre rimavskosobotských hráčov na výbornú, v sobotňajšom zápase pred domácim publikom porazili mužstvo MŠK Hviezda Dolný Kubín 5:3. Dvakrát skóroval Šagát, o želaný výsledok sa postaral aj Filipiak, Čtvrtníček a Majeský.

Úvodnú tretinu otvárali hostia, keď využili svoju presilovú hru a v 8. minúte Róbert Budaj prekonal rimavskosobotského brankára, o pár minút ale odpovedal Michal Šagát. Na 2:1 zvýšil Peter Filipiak, no vzápätí hostia vyrovnali gólom Dominika Ferletiaka. Prvé dejstvo tak skončilo nerozhodným výsledkom, ktorý sľuboval napínavý duel. Po návrate zo šatní stiahol šťastenu na stranu domácich Ľubomír Čtvrtníček a rimavskosobotská zostava už do konca zápasu Kubínčanov do vedenia nepustila. Najprv Michal Šagát poistil na 4:2, ďalší gól do brány Dolného Kubína pridal Igor Majeský. V záverečnej minúte sa síce ešte o slovo prihlásil súper a na listinu strelcov sa zapísal Martin Kolčák, stav zápasu už ale zvrátiť nemohol.

Ako pre Rimava.sk zhodnotil manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom, hráči sa na zápas pripravovali veľmi zodpovedne, pretože vedeli, že ich čaká náročný súper. Mužstvo z Dolného Kubína prišlo podľa slov Oštroma do Rimavskej Soboty suverénne naladené na výhru, s posilami z Martina. V domácej zostave chýbali piati hráči, svoj tím však podržal aj brankár Igor Cibuľa. "Chlapci nechali srdce na ľade a dosiahli zaslúžené víťazstvo," skonštatoval manažér HKM a dodal, že ďalším hráčom na ľade boli fanúšikovia, ktorí domácich hokejistov podporili vysokou účasťou.

HKM Rimavská Sobota - MŠK HVIEZDA Dolný Kubín  5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Góly: Róbert Budaj (8. minúta), Michal Šagát (13.), Peter Filipiak (19.), Dominik Ferletiak (19.), Ľubomír Čtvrtníček (22.), Michal Šagát (45.), Igor Majeský (51.), Martin Kolčák (60.)

Rozhodcovia: Peter Sýkora, Ondrej Kalina, Andrej Bogdaň
divákov: 495

Zostava HKM: Igor Cibuľa, Michal Danko, Jakub Škantár, Ján Báti, Peter Filipiak, Peter Šlamiar, Peter Maček, Martin Goláň, Michal Šagát, Ľubomír Čtvrtníček, Igor Majeský, Michal Slovák, Peter Gallo, Lukáš Pinka, Silvester Ševčík

Rimavskosobotskí hokejisti cestujú najbližší víkend do Gelnice, v prvú februárovú sobotu do Detvy. Domáce zápasy odohrajú 9. a 10. februára.