HKM: Hokejisti vyhrali ďalší zápas na pôde súpera. Zdolali Brezno 7:2

25. novembra 2013 |  | | | |

ilustracne fotoRimavskosobotskí hokejisti vstúpili počas uplynulého víkendu do zápasu 8. kola skupiny B s papierovo slabším súperom HK Brezno podľa očakávaní. Po minulotýždňovom víťazstve v Gelnici zvíťazili aj na ľade Brezna 7:2. Skóre už v 3. minúte otvoril Gallo a po chvíli hokejisti HKM viedli po góle Nociara 2:0. Ako pre Rimava.sk uviedol manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom, domáci za tohto stavu vymenili brankára, Cpina nahradil Laštiak.

„Chytal veľmi dobre, do konca tretiny sme už neskórovali, naopak po chybe v obrane sme inkasovali,“ priblížil Oštrom. Diváci potom gól do konca tretiny nevideli, prišiel až po približne 20 minútach, opäť však z hokejky Rimavskosoboťanov. Presilovú hru v 27. minúte využil skúsený Gallo. Na 4:1 v 31. minúte zvyšoval Filipiak. „Jeden gól bol krajší ako druhý,“ povedal Oštrom. Brezňania ešte skorigovali výsledok gólom Luntera, z ich strany to však bolo všetko. Hokejisti Rimavskej Soboty mali hru pod kontrolou a domácich prestrieľali v pomere striel 44:17, do konca zápasu skórovali ešte trikrát. Na 5:2 zvyšoval Korvín, dvomi gólmi sa v poslednej tretine do listiny strelcov zapísal Šagát. „Posledná tretina bola úplne v našej réžii,“ priblížil Oštrom, podľa ktorého si v zápase zachytal aj náhradný brankár, 18-ročný Siheľský. „Potvrdil úlohu dvojky,“ povedal o mladom brankárovi Oštrom. Ako poznamenal, v zápase si zahral odchovanec Rimavskej Soboty Michal Nociar, ktorý hosťuje v juniorskom extraligovom mužstve vo Zvolene. Druhý zápas odohral aj náhradník Vlado Ružinský, rovnako odchovanec rimavskosobotského hokeja. Obidvaja nahradili zraneného Kuceja a Šlamiara.

Hokejový klub Brezno 2:7 (1:2, 1:3, 0:2) HKM Rimavská Sobota
góly: Gallo 2, Šagát 2, Nociar, Filipiak, Korvín. Strely na bránu 17 : 44, vylúčenia 7 : 7, trestné minúty 12 : 14, presilovky 0 : 1. Rozhodca Ľuboš Jakubec, Igor Hus, Martin Číž. Hralo sa pred približne 370 divákmi.
Zostava HKM R Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský) - Ľ. Bačkor, P. Gallo, M. Šagát, J. Slovák, M. Slovák - P. Filipiak, D. Korvín, D. Nociar, M. Nociar, J. Škantár - J. Báti, A. Georgievský, L. Pinka, V. RužinskýHKM: Hokejisti vyhrali ďalší zápas na pôde súpera. Zdolali Brezno 7:2