HKM: Hokejisti zvíťazili v derby s Detvou

21. októbra 2013 |  |

Jozef OštromDruholigoví hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v 3. kole skupiny východ na ľade HK Blesky Detva presvedčivo 5:2. Autormi gólov sa v sobotu, 19.októbra, stal Ján Slovák ml., Dominik Korvín, Lukáš Pinka a Michal Šagát, ktorý okrem dvoch gólov nepremenil trestné strieľanie v druhej tretine.
Ako ďalej Rimava.sk informoval manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom, v derby zápase, kde Detva postavila na ľad to najlepšie čo mala, zvíťazili jednoznačne aj pomerom striel na bránu 46:28. „Počas celého zápasu sme mali neustálu prevahu,“ povedal Oštrom, podľa ktorého v prvej tretine dali dva góly a mali aj ďalšie šance, ktoré pochytal domáci brankár 2:0.
Rimavskosoboťania zvýšili vedenie aj začiatkom druhej tretiny, no po chybe v obrane aj inkasovali na 3:1 „Domáci znížili, nabudilo ich to,“ priblížil Oštrom a dodal, že následné trestné strieľanie nepremenil Michal Šagát, domáci brankár ho chytil. Za dve minúty gólman hostí už ale kapituloval 4:1. Detvanci v druhej tretine ešte upravili výsledok na 4:2. Do tretej tretiny hráči HKM nastúpili koncentrovaní a hrali zo zabezpečenej obrany. „Chlapci splnili taktické plány, ktoré im tréner počas prestávky dal,“ uviedol a dodal, že sa im podarilo streliť ešte jeden gól a výsledok tak upravili na 5:2.

HK Blesky Detva-HKM Rimavská Sobota 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly HKM: Michal Šagát 2, Ján Slovák ml., Dominik Korvín, Lukáš Pinka, pomer striel 46:28.
Zostava HKM R. Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský), - P. Gallo, M. Slovák, M. Šagát, J. Slovák ml., L. Bačkor - J. Škántar, D. Kučera, P. Filipiak, P. Šlamiar, L. Pinka - D. Nociar, A. Georgievský - S. Iványi, D. Korvin, J. Báti.

Hokejisti HKM privítajú v ďalšom kole na domácom ľade v sobotu, 26. októbra o 17.00 hod. lídra súťaže, mužstvo z Humenného. To po troch kolách doposiaľ nenašlo premožiteľa a na konte má 9 bodov. Rimavskosobotskí hokejisti za ním zaostávajú o jeden bod.