HKM: Hokejový víkend potešil stovky divákov, z víťazstva sa tešili dvakrát

11. februára 2013 |  |

Uplynulý náročný hokejový víkend sa niesol v znamení víťazstva na rimavskosobotských hokejkách. Hokejisti HKM vyhrali obidva zápasy, v sobotu nad Humenným 7:3 a v nedeľu nad Gelnicou 9:2. Posunuli sa tak na druhé miesto v tabuľke s rozdielom jedného bodu za Dolným Kubínom. Najúspešnejšími strelcami bol Šlamiar a Šagát, ktorí v obidvoch zápasoch 23. a 24. kola druhej ligy strelili po dva góly.

Ako pre Rimava.sk uviedol manažér HKM Jozef Oštrom, na oba hokejové súboje sa domáce mužstvo veľmi zodpovedne pripravovalo. „Vedeli sme, že nás čakajú dva ťažké zápasy,“ uviedol Oštrom. Podľa jeho slov sobotňajší zápas s Humenným bol od začiatku jednoznačne v réžii domácich, ktorí viedli hneď po úvodnej tretine. Zároveň však spomenul, že výsledok mohol byť aj vyšší, množstvo šancí však vychytal súperov brankár. Podľa Oštroma sa v zápase blysli najmä domáci hráči Michal Šagát a Ján Slovák ml. „Boli priam na neudržanie,“ spomenul manažér HKM a dodal, že rimavskosobotskí hokejisti nikoho nenechali na pochybách, že výhra bola zaslúžená. „Po zápase nastala na štadióne obrovská radosť a výborní fanúšikovia potleskom vyprevadili hráčov do šatní,“ uviedol Oštrom.

Aj nedeľňajší zápas dopadol k spokojnosti domácich. „Gelnica je nevyspytateľné mužstvo, čo sa ukázalo hneď v prvom dejstve, ktoré sme prehrali 1:2. Po prestávke a „umývaní hláv“ však domáci nastúpili na ľad s razantnejšou hrou a dve ďalšie tretiny vyhrali 4:0,“ priblížil manažér HKM, podľa ktorého boli góly aj výsledkom viacerých individuálnych akcií. „Je vidieť, že v mužstve vládne pohoda, hráči HKM aj v nedeľu odchádzali do kabín spokojní,“ zhodnotil Oštrom.

Najbližší víkend čaká Rimavskosoboťanov hokejová prestávka, 23. februára pocestujú do Sabinova. Domáci zápas odohrajú 2. marca s Liptovským Mikulášom. Na ten istý dátum je po skončení športového stretnutia naplánovaný aj 5. Reprezentačný ples hokejistov a priaznivcov hokeja.

HKM Rimavská Sobota – MHK Humenné 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)
góly: Gallo, Šagát 2, Čtvrtníček, Šlamiar 2, Majeský, strely na bránu: 46:29, zásahy 26:39, vylúčenia 12:8, trest. min. 32:21. Zápas pred 512 divákmi rozhodoval Ján Majling, Martin Číž, Ľubomír Zelený.
Zostava HKM: Cibuľa, Danko, Škantár, Lvomský, Filipiak, Šlamiar, M. Slovák, Gallo, Pinka, J. Slovák, Šagát, Maček, Nociar, Iványi, Čtvrtníček, Majeský, Goláň
HKM Rimavská Sobota – HK Slovan Gelnica 9:2 ((1:2, 4:0, 4:0)
góly: Lvomský 2, Šagát 2, Šlamiar 2, Gallo, Filipiak 2, strely na bránu: 35:25, zásahy: 23:26, vylúčenia 5:11, trest. min. 10:30. Zápas pred 435 divákmi rozhodoval Radovan Vojtek, Peter Rojík, Jozef Greguš.
Zostava HKM: Sihelský, Igor Cibuľa, Danko, Škantár, Šlamiar, Filipiak, Lvomský, Gallo, M. Slovák, Šagát, J. Slovák, Pinka, Goláň, Nociar, Majeský, Iványi.