HKM: Hokejsti uhrali tesné víťazstvo nad Sabinovom

4. novembra 2013 |  | |

hkm-r sobota--sabinovRimavskosobotskí hokejisti privítali v sobotu na domácom ľade súpera zo Sabinova, pred ktorým majú v tabuľke 2. ligy skupiny B výrazný náskok. Zápas však priniesol mnoho dramatických momentov a nepremenených šancí, víťazstvo sa tak nerodilo ľahko. Hokejisti HKM mali neraz smolu na hokejkách, no napokon uhrali tesné víťazstvo 4:3.

Zápas otvárali hostia. Mnohí diváci ešte len prichádzali na rimavskosobotský zimný štadión, na tabuli už svietilo 0:1 pre Sabinovčanov. O úvodný gól sa v 33. sekunde zápasu postaral Anton Goffa. Rimavskosoboťania vzápätí nepremenili svoju šancu a o tri minúty neskôr zvyšoval na 0:2 Marcel Pavlovský. Domáci hráči však zmobilizovali svoje sily a ešte v prvej tretine sa im podarilo vyrovnať. Najprv v šiestej minúte skóroval Michal Šagát, v 8. minúte prekonal brankára Sabinovčanov aj Ján Slovák.

V druhom dejstve sa opäť ako prví tešili z gólu hostia, v 24. minúte využili presilovku a stav zápasu zmenili na 2:3 gólom Maroša Gazdíka. Vzápätí ale hrali v oslabení, čo zúročili rimavskosobotskí hokejisti a Ján Slovák si v 26. minúte na svoje konto pripísal ďalší vydarený zásah. Posledný gól zápasu priniesla 34. minúta, kedy Dominik Korvín zabezpečil víťazstvo domácich 4:3. Napriek tomu, že hostia do konca zápasu ešte niekoľkokrát zohrievali trestnú lavicu, diváci už ďalší gól nevideli.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejový klub Sabinov 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
strely na bránu 36 : 26, vylúčenia 7 : 12, trestné minúty 14 : 22. Rozhodca Miroslav Štefik, Róbert Frimmel a Adrián Pastorek. Hralo sa pred viac ako 400 divákmi.

Zostava HKM R Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský) – L. Bačkor, P. Gallo, M. Šagát, J. Slovák a M. Slovák – P. Filipiak, M. Nociar, L. Pinka, J. Škántar a P. Šlamiar - J. Báti, A.Georgievský, S. Iványi, D. Korvín a D. Nociar