HKM: O víťazstve nad Sabinovom rozhodla až výborná posledná tretina

10. februára 2014 |  | |

ilustračné fotoSobotňajšie druholigové stretnutie v Sabinove sa po dvoch dejstvách vyvíjalo lepšie pre domácich hokejistov, až kým sa hráči HKM Rimavská Sobota v poslednej tretine nepostarali o zásadný zvrat. Súperovi už nedovolili inkasovať a sami strelili až šesť gólov. Uhrali tak výsledok 3:7, s ktorým mohli byť spokojní.

Úvodná tretina bola na góly chudobnejšia, v 14. minúte poslal do brány prvý gól Rimavskosoboťanov Ľubomír Bačkor. Na dlhší čas to však bola z ich strany jediná úspešná strela. Druhej tretiny sa zmocnili jednoznačne domáci, ktorí sa trikrát po sebe tešili z gólu. V poslednej časti zápasu ale hráči HKM Sabinovčanom predviedli, čo na ľade vedia a postarali sa o slušnú paľbu do súperovej brány. Hneď v 41. minúte prekonal brankára Michal Šagát, na 3:3 vyrovnával Ľubomír Bačkor. Vzápätí opäť skóroval Šagát, ďalšie góly pridávali Ján Slovák, Jaroslav Kucej a Peter Filipiak a Rimavská Sobota tak v Sabinove zvíťazila 3:7.

Najbližšie privítajú hokejisti hráčov z Liptovského Mikuláša, s ktorými si zmerajú sily 22. februára.

Hokejový klub Sabinov 3:7 (0:1, 3:0, 0:6) HKM Rimavská Sobota

góly: Goffa 2, Stanislav - Bačkor 2, Šagát 2, Slovák, Kucej, Filipiak. Strely na bránu 21:47, vylúčenia 4:4, trestné minúty 8:8, presilovky 1:1. Rozhodca Martin Korba, Jaroslav Riš a Ondrej Kalina. Hralo sa pred približne 80 divákmi.
Zostava HKM R Sobota: T. Sihelský (R. Juraštík) – Ľ. Bačkor, J. Báti, P. Gallo, J. Kucej, M. Nociar - P. Filipiak, A. Georgievský, D. Korvín, D. Kučera, M. Slovák - D. Nociar, M.Šagát, J.Škántar, P. Šlamiar, J. Slovák.