HKM: Po sobotňajšom zápase sa z výhry tešili hostia z Detvy

9. decembra 2013 |  | |

hokej-detvaNapriek niekoľkým vyloženým šanciam a hernej prevahe sa v sobotu rimavskosobotským hokejistom nepodarilo zvíťaziť, so súperom z Detvy prehrali 3:4 v predĺžení. Na domácom ľade tak nezmazali príchuť trpkej porážky, ktorú utrpeli v závere novembra v Dolnom Kubíne, keď sa ani raz gólovo nepresadili, naopak, inkasovali až desať kúskov.

Na sobotňajší zápas nastúpili Blesky Detva skutočne „bleskovo“, už v 30. sekunde úspešne prekonali rimavskosobotského brankára, v závere prvého dejstva ešte pridali jeden gól. Naopak, v druhej tretine padli góly len zo strany domácich hráčov. V 35. minúte najprv skóroval Peter Šlamiar, neuplynuli ani dve minúty a na 2:2 (aj na radosť fanúšikov) vyrovnával Simon Iványi.

bengalske-ohneHráči HKM tlačili na súpera, niekoľkokrát vystrelili na bránu, výborného detvianskeho brankára už ale neprekvapili. Posledné dejstvo zápasu skončilo takisto nerozhodne. Najprv hostia zvyšovali na 3:2 ale sobotskí hráči boj nevzdávali a v 56. minúte sa na listinu strelcov zapísal Ján Slovák. Predĺženie však pre Rimavskosoboťanov nedopadlo priaznivo a z víťazstva sa tešili hostia.

HKM Rimavská Sobota - Mládežnícky hokejový klub BLESKY Detva 3:4 x (0:2, 2:0, 1:1, 0:1)
góly: Šlamiar, Iványi, Slovák J.- Paška, Valach, Melicherčík, Štork
Strely na bránu 50 : 25, vylúčenia 5 : 6, trestné minúty 10 : 12, presilovky 0 : 2. Rozhodca Matej Lajčiak, Karol Valko, Martin Číž. Hralo sa pred približne 270 divákmi.
Zostava HKM R Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský) - P. Gallo, M.Šagát, J. Slovák, S. Iványi - P. Filipiak, A. Georgievský, D. Korvín, J.Škántar, P. Šlamiar - V. Ružinský, D. Nociar, L. Pinka.