No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HKM Rimavská Sobota má najvyššie ciele. Postúpiť!

21. februára 2020 |  | | |

Už tento víkend čakajú na fanúšikov ľadového hokeja dva zápasy. HKM Rimavská Sobota privíta na domácom ľade vo finále východnej skupiny HC 19 Humenné.

„Ciele sú najvyššie! Mužstvo nastúpi v plnom zložení. Ideme krok po kroku a na každý jeden zápas sa musíme zodpovedne pripraviť,“ povedal pre redakciu Rimava.sk predseda HKM Rimavská Sobota Michal Slovák.

Hokejisti Rimavskej Soboty postúpili do finále po víťazstve nad Bardejovom po sérii zápasov 3:1. Teraz ich čaká náročný súper Humenné, s ktorým sa už v minulosti stretli počas základnej časti. Hokejisti Rimavskej Soboty v nej dvakrát ťahali za kratší koniec, keď prehrali na domácom ľade aj vonka po predĺžení. Podľa slov Slováka je play-off veľmi náročné, ale pevne verí, že séria s Humenným bude pre nich úspešná a postúpia.

Článok pokračuje pod reklamou.Humenné sa do finále prebojovalo cez poľský tím UKS MOSIR Sanok v troch zápasoch, ktoré vyhrali. Séria finálových zápasov štartuje už zajtra o 17.tej. Hrá sa na tri víťazné zápasy a víťaz postúpi do celkového finále 2.hokejovej ligy, kde sa stretne s víťazom západnej skupiny z dvojice MŠK Púchov a HK MŠK Indian Žiar nad Hronom.

Posilou MŠK Púchov je Artem Dmitriev, ktorý v minulej sezóne hájil farby HKM Rimavská Sobota. Žiar nad Hronom má vo svojom tíme zasa niekoľko zvučných hokejových mien. Medi nimi napríklad Jozef Stumpel, ktorý na MS 2002 pomohol slovenskej reprezentácii k zisku titulu majstra sveta a o rok nato k bronzovej medaily. Porazené tímy zabojujú o celkové tretie miesto.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross