No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: HKM R. Sobota: Stav série po dvoch zápasoch v play-off 1:1

4. februára 2020 |  | |

V sobotu, 1. februára, odštartovala séria play-off zápasov druhej hokejov ligy. Hokejový klub mesta Rimavská Sobota sa do bojov dostal z prvej priečky B tabuľky. Úvodné zápasy si podľa údajov SZĽH prišlo pozrieť stovky divákov. V prvom zápase na domácom ľade HKM privítal súpera zo štvrtého miesta tabuľky, Bardejov. Prvé dve tretiny zápasu sa odohrali bez gólu. V 42. minúte otvoril účet Buda a tesne pred koncom zvýšil výhru HKM Rimavská Sobota Šagát na 2:0. Rozhodlo sa tak až v záverečnej tretej tretine hry.

V nedeľu sa tímy stretli opäť. Hrá sa na tri víťazné zápasy. Tentokrát si ale víťazstvo odniesli východniari. Po výhre 4:1 nad Rimavskou Sobotou vyrovnali stav série na 1:1 Rozhodnúť sa môže už najbližší víkend, kedy HKM Rimavská Sobota vycestuje na dva zápasy po sebe do Bardejova. Krátky zostrih z prvého zápasu si môžete pozrieť v tomto videu Jakuba Hrivnáka:

Doplnené 4. februára o 15:20 hod.

Po prvom play-off víkende vyrovnaný stav série

V sobotu 01.02.2020 a v nedeľu 02.02.2020 sa začalo play-off prvými domácimi zápasmi s HK Bardejov. O ich priebehu sa z pohľadu HKM Rimavská Sobota dočítate viac v nasledujúcich riadkoch, ktoré klub zverejnil na sociálnej sieti:

Do družstiev oboch tímov pribudli posily.

K nám prišiel na výpomoc Šimon Stríž, obranca z Trebišova a mladší brat Tomáša Stríža, ktorý za nás hral už v pár zápasoch. Ako ďalším je 23-ročný Martin Koštiaľ, ktorý hrával za HK Brezno, no teraz je jeho domovským tímom HKM Rimavská Sobota. Bardejov si zobral na pomoc úspešného ruského brankára Sergeia Magarilova, ktorý sezónu začal chytaním v Bielorusku, ale skúsenosti má aj z KHL. Novými členmi ich tímu sú ešte bratia Hajdukovci – Richard a Pavol z Gelnice. Pred domácich fanúšikov je známy Demid Luchnikov, ktorý v minulej sezóne hájil naše farby.

Článok pokračuje pod reklamou.

Keďže to boli prvé zápasy play-off, hráči sa snažili ukázať, že si zaslúžili dostať sa sem, preto hrali tvrdo a chceli využiť každú šancu. Prvý zápas im však vyšiel lepšie. Jeho prvá a druhá tretina boli najpokojnejšie. Boli vyrovnané a vylúčení bolo len pár. Keďže boli obe bez gólov, napätie medzi hráčmi aj divákmi bolo čoraz väčšie. V dvadsiatej tretej minúte, to vyzeralo jasnejšie, keď hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie po tom, ako bol Georgy Vilchinskiy faulovaný Matúšom Leskovjanským. Naneštastie sa trestne strieľanie nevydarilo a stav zostal nezmenený. Tretia tretina bola prelomová a plná emócií.

Hneď v štyridsiatej tretej minúte padol gól, o ktorý sa zaslúžil Slavomír Buda, po vydarenej strele Radoslava Gábora a Ivana Zorvana. Nie len, že to bol prvý gól za celý zápas, ale potešil o to viac, že padol v oslabení a náhodou. Brankár sa pokúsil strelu zadržať, no nepodarilo sa, puk vypadol a doskackal do brány. V šesťdesiatej minúte došlo k výbuchu emócií, ktorý vyvrcholil bitkou. Georgy Vilchinskiy a Matúš Leskovjanský do seba narazili a neudržali sa. Začal sa pästný súboj, do ktorého sa zapojili všetci hráči na ľade. Agresorom bol hlavne Bardejov ktorý vyvolával agresivitu aj u našich hráčov. 9 sekúnd pred koncom zápasu, dostal Bardejov trest pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. O 3 sekundy na to Peter Filipiak vyhral buly na Michala Šagáta a ten skóroval krásnym gólom. A tak sa Michal postaral o dvoj-gólovú výhru v prvom zápase play-off.

Celý zápas bol napínavý a zaujímavý. Hráči, a hlavne brankári oboch družstiev v ňom zahviezdili. Oba tímy, aj spolu s divákmi a fanklubom si mohli overiť, že majú v bránach kvalitných brankárov. Hráči mali veľa príležitostí streliť gól, no takmer všetky im ich zmarili títo brankári. Karol Križan si tak dnes domov odniesol druhú nulu za túto sezónu.

HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 2:0 (0:0 0:0, 2:0) Stav série: 1:0

Góly HKM: 43. Slavomír Buda (Radoslav Gábor, Ivan Zorvan), 60. Michal Šagát (Peter Filipiak)

Strely: 33:35, Vylúčenia: 10:11, Tr. minúty: 28:28, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 1:0, Diváci: 820. Rozhodcovia: Marek Žák – Richard Hovan, Martin Kurčík

Zostava HKM: Karol Križan (Denis Talár) – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Tibor Koniar, Martin Koštial, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Michal Slovák, Ján Slovák, Vladislav Spiridonov, Tomáš Stríž, Šimon Stríž, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak

Druhý zápas bol pre hokejistov HKM Rimavská Sobota menej úspešný.

Chlapci začali pomalším tempom a to sa im aj hneď vyplatilo. V tretej minúte nám strelil gól do brány Martin Palko po peknej akcii. Nastala chyba v našej obrane a tak Tomáš Lopáček strelil prihrávku Palkovi. Puk trafil hornú tyčku a odrazil sa do brány. To zrejme spravilo veľa v psychike chlapcov, a preto o 15 sekúnd na to padol ďalší gól do našej bránky. Marek Duračinský prihral Dmitrymu Koksharovi a ten sa presnou prihrávkou na hokejku Tomáša Leščišina zaslúžil o asistenciu. Prvú strelu sa Karolovi podarilo odraziť, no priamo do Leščišinovej hokejky a ten sa trafil do pravého horného rohu bránky.

V polovici pätnástej minúty strelil Richard Hajduk po prihrávke svojho brata, Pavla, puk priamo do našej bránky a už bolo 0:3. Koncom druhej tretiny sa podarilo zabodovať Martinovi Koštiaľovi, nováčikovi v drese HKM. Po prihrávke Nikolasa Šturmankina presne na Martinovu hokejku. Brankár nečakal strelu z druhej strany, preto bol otočený smerom k Nikolasovi, ktorý mal puk, dlhšiu dobu.

Po tomto góle sa situácia na ľade otočila o 360 stupňov. Soboťania kopli do vrtule a zápas mal úplne iný spád. Škoda len, že do konca druhej tretiny už zostávalo len pár minút a domácim sa nepodarilo streliť ďalší gól. V tretej tretine bohužiaľ nepokračovali v tempe z konca tej druhej ale vrátili sa k pôvodnej hre. Celý zápas sa chlapci snažili o góly, no puk im vždy odskackal z hokejky. Prihrávky boli slepé, preto im veľa šancí ušlo. A ani nohy nefingovali na 100 percent. Ani záver stretnutia, keď sme sa mali snažiť o zníženie stavu, sme nezvládli.

V päťdesiatej ôsmej minúte došlo opäť k chybe v obrane a podpísalo sa to na ďalšej strele v našej bráne. Tento krát sa oň postaral starší z bratov Hajdukovcov – Pavol. Tomáš Lopáček ukážkovo obišiel hráčov, puk strelil dozadu na Pavlovu hokejku a ten krásnou a presnou strelou zakončil v bránke a bolo rozhodnuté. Naši chlapci sa snažili a veľmi chceli zvíťaziť aj v dnešnom zápase, no prílišná snaha im zväzovala ruky, preto sa im množstvo vecí nedarilo. Gólmani oboch družstiev však odviedli ukážkovú prácu. Karolovi sa zo začiatku síce nedarilo, no prvé góly ho nakopli k lepšej hre. Na záver však musíme skonštatovať, že v tomto zápase bol súper určite lepší a zaslúžil si vyhrať.

HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 1:4 (0:3, 1:0, 0:1) Stav série: 1:1

Góly HKM 38. Koštial Martin - Bardejov: 3. Palko Martin, 4. Leščisin Tomáš, 15. Hajduk Richard, 58. Hajduk Pavol

Strely: 38:33, Vylúčenia: 3:4, Tr. minúty: 14:8, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0, Diváci: 810. Rozhodcovia: Peter Sýkora – Erik Šebeň, Martin Kurčík

Zostava HKM: Karol Križan (Denis Talár) – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Tibor Koniar, Martin Koštial, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Michal Slovák, Ján Slovák, Vladislav Spiridonov, Tomáš Stríž, Šimon Stríž, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak

Každopádne patrí všetkým divákom veľká vďaka za podporu, ktorú v týchto zápasoch našim chlapcom dali. Tento víkend nás čaká veľmi náročná situácia. Do Bardejova budeme cestovať s vyrovnaným stavom série. Našim cieľom bude vyhrať oba vonkajšie zápasy, ktoré sa opäť odohrajú v sobotu aj nedeľu. Neváhajte preto prísť a podporiť našich chlapcov v Bardejove. Pri prípadnej remíze sa rozhodujúci zápas odohrá v sobotu 15. februára na našom ľade.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO a VIDEO Jakub Hrivnák, Denis Szoke


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross