HKM: Rimavská Sobota zvíťazila v prvom štvrťfinálovom zápase s vysokým rozdielom

19. februára 2018 |  |

Po úspešnej osemfinálovej sérii s Trebišovom sa hokejisti HKM Rimavská Sobota predstavili v sobotu, 17. februára, na domácom ľade v prvom kole štvrťfinále. Ich súperom v tejto sérii hranej na tri víťazné stretnutia je HC Prievidza. Tá skončila po základnej časti na 5. mieste a v osemfinále vyradila v dvoch zápasoch HK Levice. Domáci nastúpili v tradičnej zostave a s veľkou túžbou po víťazstve. K tomu im pomáhal aj plný štadión fanúšikov, ktorí vytrvalo fandili celý zápas. O jeho priebehu Rimava.sk informoval Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota. Ako spomenul, zápas sa začal zostra a hneď bolo nastolené vysoké tempo. Už po 35-tich sekundách sa pri mantineli previnil Nociar a hostia hrali presilovku. Tá trvala len necelú minútu, keďže Prievidžania urobili chybu pri striedaní. Následne hrali hostia len v trojici, keďže fauloval Danko. Soboťanom sa podarilo presilovku využiť, keď Moroz trafil odkrytý priestor brány. Následne mali obe mužstvá početnú výhodu, počas ktorej si aj jedni, aj druhí vytvorili niekoľko šancí. Vyloženejšie šance však boli na strane domácich.

V úvode druhej tretiny sa opakoval scenár z tej prvej. Najskôr vylúčenie na domácej strane, a následne dvakrát za sebou na strane hostí, z toho jedno dokonca na štyri minúty. Presilovku o dvoch hráčov využil Škantár a následne domáci ešte využili aj výhodu o jedného hráča, keď od modrej pálil Matúška. V polovici zápasu bolo Prievidzi ponúknuté trestné strieľanie, no Križan bol stopercentný. V druhej polovici druhého dejstva hrali hostia po prvýkrát komplet celú dvojminútovú presilovku. No ani počas nej domáci v tlaku nepoľavili a dokázali počas nej až dvakrát skórovať. Najprv prekonal súperovho brankára po samostatnej akcii Fekiač a následne zvýšil na 5:0 Šagát. V závere druhej tretiny okorenila zápas šarvátka medzi Domaevom a Dankom. Desať sekúnd pred koncom tretiny pridal svoj druhý gól v zápase Škantár a v tejto chvíli to vyzeralo na poriadny debakel.

V tretej tretine sa zápas už len dohrával a hralo sa v uvoľnenom tempe. V jej úvode padol prvý gól zápasu v rovnovážnom stave. Ku bráne sa dostal Domaev a s ľahkosťou zakončil. Následne využili presilovku hostia a strelili svoj prvý gól zásluhou Kováča. O niekoľko sekúnd sa podarilo domácim odpovedať, keď v oslabení skóroval Filipiak. 15 sekúnd pred koncom hostia stanovili konečné skóre zápasu na 8:2 gólom Danka.

Rimavskosoboťania sa tak ujali vedenia série 1:0. Druhý zápas sa uskutoční v sobotu 24. februára o 17:00 hod. na zimnom štadióne v Prievidzi. „Hokejový klub HKM Rimavská Sobota organizuje aj autobusový výjazd na toto stretnutie do Prievidze,“ avizuje Hanzel a dodáva, že predbežná cena je 10 eur za osobu. Fanúšikovia sa tak môžu prihlásiť na telefónnom čísle 0918 304 681. „Budeme veľmi radi, keby si čo najviac ľudí našlo cestu do Prievidze a podporili tam našich chlapcov, keďže v našom záujme je zvíťaziť a ukončiť tak sériu,“ zdôraznil Hanzel. V prípade, že sa nepodarí skončiť sériu v Prievidzi, rozhodujúci zápas sa bude hrať v nedeľu, 25. februára, na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote.

HKM Rimavská Sobota - HC Prievidza 8:2 (1:0, 5:0, 2:2) Stav série: 1:0
Góly HKM: Moroz (Skvortsov, Dmitriev), Škantár (Skvortsov, Urban), Matúška (Filipiak, Domaev), P. Fekiač, Šagát (J. Slovák, Nociar), Škantár (Skvortsov), Domaev (Zorvan, Buda), Filipiak
Strely: 39:26
Vylúčenia: 9:12 na 2 min, navyše Účnik 10 min. OT za nešportové správanie
Presilovky: 4:1
Oslabenia: 3:0
Rozhodovali: Vido - Kollár, Krištof
Diváci: 453
Zostava HKM: Križan - Nociar, Slovák M., Škantár, Urban, Zorvan, Matúška, Kulišek - Šagát, Filipiak, Slovák J. – Skvortsov, Dmitriev, Moroz – Domaev, Fekiač, Buda – Fiľo, Heckl

Zdroj: Rimava.sk, Marek Hanzel, FOTO: Denis Szoke