FOTO/VIDEO: Rimavskosobotskí hokejisti opäť víťazmi. Dvakrát skóroval Nikonov, posila s ruskými koreňmi

17. októbra 2015 |  | |

00-hkm-rimavska-sobota---levocaRimavskosobotskí hokejisti si pripísali tretie víťazstvo v aktuálnej sezóne základnej časti II. ligy skupiny východ. V sobotu, 17. októbra, zvíťazili na domácom ľade nad nováčikom súťaže z Levoče. Domáci hokejisti dominovali vo všetkých tretinách a vyhrali 7:3. Dva góly v drese HKM Rimavská Sobota strelil hráč s ruskými koreňmi Vladimír Nikonov. Úvod stretnutia lepšie vyšiel hosťom, z presilovej hry skóroval Petričko. Rimavskosoboťania vyrovnali gólom Jána Slováka 1:1, no o minútu neskôr išli do vedenia gólom Hadbavného hráči Levoče. Hráči HKM už potom prevzali zápas pevne do svojich rúk a gólmi Škantára a Blaška zvíťazili v prvej tretine. V druhej tretine hostia domáceho brankára Korytára neprekonali ani raz a domáci zvýšili náskok o ďalšie dva góly. Do streleckej listiny sa zapísal Bačkor a Nikonov. V tretej tretine desať minút pred koncom zápasu znížil stav Greba na 5:3, no to bolo z ich strany všetko. Rimavskosoboťania však približne 250 divákov potešili ešte ďalšími dvomi peknými gólmi. Tretiu tretinu si môžete pozrieť vo videu.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejový klub HC Rebellion Levoča 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)
Góly: Ján Slovák, Jakub Škantár, Ján Blaško, Ľubomír Blaško, Vladimír Nikonov 2, Filipiak Peter – Matúš Petričko, Jakub Hadbavný, Grega Benjamín Gregor
Rozhodovali - SÝKORA Peter - HOMOLA Ondrej, ŠIMAĽ Michal, trestné minúty: 8:4, strely: 48:25

Zostava HKM: Tomáš Sihelský, – Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Ján Blaško, Richard Fiala, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Marek Heckl, Simon Iványi, Rastislav Matúška, Vladimír Nikonov, Tomáš Parobok, Jakub Škantár, Slovák Michal, Slovák Ján, Andrej Paška, Michal Šagát, Dávid Rusňák.
Najbližšie dva zápasy odohrajú hokejisti HKM Rimavská Sobota na ihrisku súpera, v sobotu, 24. októbra, v Dolnom Kubíne a v sobotu, 31. októbra, v Ružomberku. Domáci zápas ich čaká až 7. novembra s Liptovským Mikulášom. Po piatom kole sú na treťom mieste.