HKM: Sviatky v znamení prehry aj výhry - Za necelú minútu padli rekordné tri góly

3. novembra 2016 |  | | |

hkmMuži HKM Rimavská Sobota odohrali počas jesenných prázdnin dva zápasy. Najskôr sa v sobotu, 29. októbra, predstavili na ľade súpera v Ružomberku, kde mu podľahli 6:3. Ružomberok minulú sezónu skončil na poslednej priečke, no tento rok posilnil zostavu a momentálne je na štvrtej priečke. Ako prvý nastúpil do brány HKM Tomáš Sihelský, no za stavu 2:2 ho vymenil Michal Marcinek. Týmto stavom sa skončila aj prvá tretina. Autormi gólov Soboťanov boli Denis Moroz a Marek Heckl. Druhá tretina patrila medzi najslabšie a hokejisti HKM ju prehrali 3:1. Jediným strelcom HKM bol Kirill Domaev. V tretej tretine síce súpera prestrieľali, no skórovať sa im nepodarilo, naopak domáci ešte pridali jeden kúsok a stanovili konečný výsledok 6:3. O priebehu zápasu Rimava.sk informoval Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Na Sviatok všetkých svätých v utorok, 1. novembra, na domácom ľade privítali hokejisti HKM súpera so Sabinova, ktorý už dlhodobo hráva druhú ligu a vzájomné zápasy mužstiev sú vždy atraktívne. Minulý rok zaznamenali výbornú sezónu, keď im finále ušlo len o chĺpok. Tento rok však figurujú na spodnejších miestach v tabuľke.
„Zápas začal z ostra a bolo vidno, že domáci hráči sú motivovaní, a že chcú odčiniť prehru z Ružomberka,“ povedal Hanzel, podľa ktorého už po dvoch minútach došlo k vylúčeniu domáceho hráča Michala Slováka a začala sa ‘‘oslabovka snov‘‘. „Za 56 sekúnd sme v početnej nevýhode strelili tri góly, čo je nevídané hlavne v seniorských súťažiach,“ zdôraznil. Najprv sa do úniku dostal Michal Šagát a v priamom súboji s brankárom skóroval. Po 27. sekundách skórovali domáci opäť, keď po spornej situácií dotlačil puk do brány Kirill Domaev. O 29 sekúnd zvýšil vedenie HKM Rimavská Sobota Ľubor Balko po rovnakej situácií akú predviedol Šagát. „Počas tejto hry v oslabení sme si vytvorili slušný náskok a súpera sme poriadne zaskočili, taktiež sme sa aj dostali na čelo štatistiky gólov v oslabení,“ priblížil Hanzel. Následne sa tempo hry zmiernilo. Ďalší gól v zápase už patril súperovi, ktorý sa snažil zmierniť rýchlo nadobudnuté vedenie. V 17. minúte Sergei Skvortsov našiel krásnou prihrávkou voľného Simona Iványiho, ktorý bez problémov skóroval. „V závere prvej tretiny nám rozhodca daroval presilovku o dvoch hráčov, ktorú sme využili gólom Mateja Majeríka a prvá tretina sa skončila za stavu 5:1,“ doplnil Hanzel.

Už v sobotu sa muži HKM opäť predstavia na domácom ľade proti favoritovi skupiny MHK Humenné a pôjde o boj o druhé miesto tabuľky. „Preto veríme, že príde čo najviac divákov podporiť naše snahy o udržanie sa na druhej priečke a budú nás hnať vpred v ťažkom súboji,“ uzavrel Hanzel.
V druhej tretine boli diváci svedkami už len dvoch gólov, po jednom na každej strane. Najprv sa do listiny strelcov zapísali hostia zásahom Bortňáka. Následne skórovali domáci, keď odrazený puk od brankára usmernil bekhendovou strelou do brány Kirill Domaev.

V tretej tretine začali byť hráči nervóznejší, z čoho plynulo aj viac vylúčení hlavne na strane súpera, a taktiež aj niekoľko urážok na rozhodcu, ktorý ich odmenil osobným trestom. V tretej minúte tretej tretiny opäť domáci zvýšili skóre zásluhou Radoslava Gábora a o niekoľko minút využil presilovku HKM Matej Majerík. Dvadsať sekúnd pred koncom ešte súper kozmeticky upravil konečný výsledok na 8:3 gólom Pavlovského.

„Aj počas sviatku sme si tak mohli pozrieť pekný hokej hlavne s víťazným koncom, ktorého predzvesťou bola spomínaná ‘‘oslabovka snov‘‘, na ktorú budeme ešte dlho spomínať. Trochu nás mrzí návštevnosť tohto zápasu, ktorá sa motala len okolo 200 divákov, no pravdepodobne to spôsobilo sviatkové obdobie,“ spomenul Hanzel.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – HK SABINOV 8:3 (5:1, 1:1, 2:1)
Góly HKM: Michal Šagát (Radoslav Gábor, Denis Moroz), Kirill Domaev (Sergei Skvortsov), Ľubor Balko (Radoslav Gábor, Marek Heckl), Simon Iványi (Sergei Skvortsov, Kirill Domaev), Matej Majerík (Michal Šagát, Ján Slovák), Kirill Domaev (Simon Iványi, Sergei Skvortsov), Radoslav Gábor (Marek Heckl, Simon Iványi), Matej Majerík (Michal Šagát, Denis Moroz)
strely: 43:17, trestné minúty: 6:26, Pred približne 200 divákmi rozhodovali Gabriel Hatala, Erik Šebeň a Martin Kurčík.

Zostava HKM Rimavská Sobota: Michal Marcinek, Tomáš Sihelský – Ľubor Balko, Kirill Domaev, Marek Fiľo, Radoslav Gábor, Marek Heckl, Simon Iványi, Michal Kulíšek, Matej Majerík, Denis Moroz, Ladislav Nemec, Matej Nemec, Patrik Pohanka, Michal Šagát, Jakub Škantár, Sergei Skvortsov, Ján Slovák, Michal Slovák