HKM: V dramatickom súboji Soboťania porazili Liptovský Mikuláš

11. novembra 2013 |  | |

hkm r sobota -liptovsky mikulasV sobotu sa na domácom ľade zrodilo ďalšie víťazstvo rimavskosobotských hokejistov. Silného súpera z Liptovského Mikuláša po napínavom súboji hráči HKM Rimavská Sobota vyprevadili s výsledkom 6:4. Diváci videli pekný hokej a viacero vydarených akcií na oboch stranách, za domácich sa o až tri góly do súperovej brány postaral Jaroslav Kucej.

Hneď v úvode zápasu si Rimavskosoboťania vypracovali niekoľko šancí, prvý gól však prišiel až v 8. minúte práve zásluhou Kuceja. Liptáci na seba nenechali dlho čakať, odpovedali v 10. minúte gólom Zdenka Maslíka. Následne, napriek hre v oslabení, Rimavskosoboťania vyrazili do útoku a v 13. minúte zvyšovali na 2:1, opäť z hokejky Kuceja. V 17. minúte ďalší krásny kúsok do súperovej brány pridal Simon Iványi a tak Rimavskosoboťania mohli odchádzať spokojne do šatní za stavu 3:1.

Druhé dejstvo im však zamotalo hlavu. Najprv prinieslo spor o to, či strela Liptákov bola alebo nebola gólom, po verdikte rozhodcu sa však stav nemenil. No v 29. minúte už súper zakončil jednoznačne. Hneď na to skončil puk opäť tesne pred bránou ale o pár sekúnd Radko Škácha skutočne vyrovnal na 3:3.

Posledná tretina mala najprv pre Rimavskosoboťanov nepriaznivý vývoj, keď v 48. minúte skóroval Miroslav Matejka a stiahol šťastenu na stranu Liptovského Mikuláša. Nie však na dlho, v 50. minúte Denis Nociar krásnym gólom vyrovnal na 4:4. Necelé štyri minúty pred koncom zápasu Jaroslav Kucej poslal Rimavskú Sobotu do vedenia. Liptáci sa ešte pokúsili o záchranu a tesne pred koncom stiahli brankára, skórovať sa im však nepodarilo – práve naopak, Peter Filipak strelou do prázdnej brány poistil víťazstvo domácich výsledkom 6:4.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Mestský Hokejový klub 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 6:4 (3:1, 0:2, 3:1)
góly: Kucej 3, Iványi, Nociar, Filipiak - Maslík, Poruben, Škácha, Matejka
strely na bránu 40 : 44, vylúčenia 8 : 3, trestné minúty 16 : 6, presilovky 0 : 0. Rozhodca Martin Mihaľov, Peter Piovar a Vladimír Smerek. Hralo sa pred približne 350 divákmi.

Zostava HKM R Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský) – L. Bačkor, M. Nociar, M. Šagát, M. Slovák a J. Slovák, P. Filipiak, J. Kucej, D. Nociar, L. Pinka a J. Škántar, J. Báti, A.Georgievský, S. Iványi, D. Korvín