HKM: V poslednom domácom zápase hokejisti porazili súperov z Liptova

24. februára 2014 |  | | |

hkm-mikulasBrankár Liptákov sa v sobotňajšom zápase na rimavskosobotskom zimnom štadióne poriadne zapotil. Zároveň však potvrdil svoje kvality, keď odvrátil množstvo gólových šancí domácich hokejistov. Tí sa museli popasovať nielen s ťažko premožiteľným gólmanom ale aj s bojovnosťou súpera, ktorý ešte aj v poslednej tretine zamiešal karty. Rimavskosoboťania však napokon zo sobotňajšieho stretnutia vyšli víťazne.

Zápas otvárali hokejisti z Liptovského Mikuláša, keď potrestali vylúčenie domácich a v 9. minúte si pripísali prvý gól. To bol najvyšší čas, aby sa aj rimavskosobotskí hokejisti prihlásili o slovo, v 11. minúte sa na listinu strelcov zapísal Ľubomír Bačkor. Krásny gól vzápätí vsietil aj Peter Šlamiar, takže mužstvo HKM sa do šatní pobralo za stavu 2:1. V druhom dejstve víťazstvo poisťoval Ján Slovák, zatiaľ čo Liptáci sa gólovo nepresadili. Vzdať sa však nemienili, čo ukázali v poslednej tretine a do rimavskosobotskej brány poslali dva úspešné zásahy. Jedenásť minút pred koncom zápasu tak bol stav vyrovnaný a domáci mali dôvod na obavy. Pohľad na svetelnú tabuľu aj skandovanie fanúšikov však bol motiváciou k ešte lepšiemu výkonu a v 57. minúte napokon Jakub Škantár uštedril hosťom štvrtý gól, vďaka ktorému sa Rimavskosoboťania stali víťazmi napínavého hokejového súboja.

HKM Rimavská Sobota 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) Mestský Hokejový klub 32 Liptovský Mikuláš, a.s.
góly: Bačkor, Šlamiar, Slovák J., Škantár - Poruben 2, Durnota. Strely na bránu 47:26, vylúčenia 7:5, trestné minúty 12:10, presilovky 1:1. Rozhodca Peter Sýkora, Peter Hric a Vladimír Smerek. Hralo sa pred viac ako 400 divákmi.

Zostava HKM R Sobota: T. Sihelský (R. Juraštík) – P. Gallo, Iványi S., M.Šagát, J. Slovák, M. Slovák - P. Filipiak, D. Korvín, D. Kučera, J.Škántar, P. Šlamiar - Ľ. Bačkor, J. Báti, J. Kucej, M. Nociar, D. Nociar.