HKM: V poslednom majstrovskom zápase sa rozhodovalo v predĺžení

4. marca 2013 |  | |

V poslednom majstrovskom zápase 26. kola druhej ligy mužov medzi HKM Rimavská Sobota a Liptovským Mikulášom sa po remíze 2:2 rozhodovalo až v predĺžení. V tretej minúte ho vyhrali domáci hokejisti a na konto si pripísali dva body. Celkovo so 47 bodmi HKM obsadili tretie miesto za Dolným Kubínom a Liptovským Mikulášom.

Hokejisti z Liptova prišli v silnej zostave s tromi prvoligovými hráčmi. „Roky, čo s nimi hráme, nikdy neprišli v tak silnej zostave z 18-timi hráčmi. Keby Dolný Kubín náhodou prehral, sú víťazi oni. Robili preto všetko,“ uviedol manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom. Prvá tretina patrila brankárom, ktorí sa vyznamenali a za svoj chrbát nepustili ani jeden puk. V druhej tretine strelil úvodný gól Ján Báti a domáci hokejisti HKM išli do vedenia. Súper však odpovedal rýchlo, vyrovnávajúci gól dal Knapčik. O pár minút, po chybe domácich, išli do vedenia hostia gólom Poliačeka 1:2. Ako Oštrom poznamenal, rozhodca robil trochu zmätky, no našťastie tri minúty pred koncom vyrovnali gólom Petra Mačeka. „Tretiu tretinu sme hrali na jednu bránu, bili sme ich, nevedeli sme dať gól,“ povedal Oštrom a zároveň ocenil kvality súperovho brankára, ktorý už do konca zápasu nepustil ani jeden gól. Rozhodovalo sa tak v predĺžení, kde hokejisti HKM rozhodli gólom v tretej minúte. „Dotlačili sme ho do brány,“ konštatoval Oštrom, podľa ktorého hokejisti odčinili prehru zo Sabinova. „Chlapci bojovali, nechali tam srdiečko. Odchádzalo sa nám na ples fantasticky, s dobrou náladou,“ podotkol.

Rimavskosoboťanov po poslednom zápase čakajú od najbližšieho víkendu dva prípravné zápasy s Breznom a dva s maďarským Újpest Budapest, ktorý hrá prvú najvyššiu MOL ligu v Maďarsku. V sobotu, 9. marca, hokejisti HKM cestujú do Brezna, o týždeň súpera privítajú na domácom ľade. Termín zápasu s maďarským Újpest Budapest podľa Oštroma ešte potvrdený nie je.

HKM Rimavská Sobota-MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:2 (0:0) (1:2) (1:0) p.p. 3:2.
Góly HKM: Báti, Maček, Danko - Knapčik, Poliaček. Strely na bránu: 38:27, zásahy, 25:35, vylúčenia 5:6, trestné minúty 7:20, presilovky 0:0, oslabenia 1:0. Pred takmer 300 divákmi rozhodoval Norbert Druga, Slavomír Sčensný, Karol Valko.

Zostava HKM: Igor Cibuľa, Michal Danko, Jakub Škantár, Peter Šlamiar, Peter Filipiak, Lukáš Pinka, Dávid Kučera, Ján Báti, Michal Šagát, Ján Slovák, Ján Báti, Peter Maček, Martin Goláň, Simon Iványi, Ľubomír Čtvrtníček, Igor Majeský