HKM: V zápase s Detvou sa o víťazovi rozhodlo až v predĺžení

27. januára 2014 |  | | |

Jozef OštromV neprospech rimavskosobotských hokejistov sa začal vyvíjať sobotňajší zápas, na ktorý cestovali do Detvy. Za stavu 3:0 však otočili hru na svoju stranu a hoci sa v riadnom čase zrodila remíza, napokon hráči HKM Rimavská Sobota v predĺžení rozhodli o svojom víťazstve.

Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol manažér klubu Jozef Oštrom, hokejisti vedeli, že ich v Detve nečaká ľahký zápas.  Úvodná tretina bola v réžii domácich, hráči MHK Blesky Detva skórovali hneď dvakrát, Rimavskosoboťania ani raz. „Cez prestávku prišlo umývanie hláv a prinieslo to výsledok,“ povedal Oštrom, podľa ktorého síce hneď na začiatku druhej tretiny Detvania zvyšovali na 3:0, potom im už ale Rimavskosoboťania nedali šancu. Aj keď dva góly do siete Detvy rozhodcovia neuznali, v 33. minúte Michal Šagát a krátko na to aj Jakub Škantár úspešne prekonali brankára a znížili náskok súpera. V poslednej tretine na 3:3 vyrovnal Peter Šlamiar a keďže iný gól už v riadnom hracom čase nepadol, predlžovalo sa. O víťazstvo a zisk dvoch bodov pre rimavskosobotských hráčov sa napokon postaral Ján Slovák. Podľa manažéra klubu zavládla medzi hráčmi aj v hľadisku obrovská radosť. „Do Detvy prišlo chlapcov podporiť mnoho fanúšikov a vytvorili domácku atmosféru, za čo im patrí veľké poďakovanie,“ povedal Oštrom.

Ako avizoval, už túto sobotu 1. februára privítajú na domácom ľade súpera z Humenného, lídra tabuľky, ktorému však chcú Rimavskosoboťania uštedriť prvú prehru. Hneď na druhý deň pocestujú hokejisti do Gelnice, na predohrávku zápasu, ktorý by sa mal konať 1. marca (kedy rimavskosobotskí hokejisti organizujú ples, pozn.red.)

Mládežnícky hokejový klub BLESKY Detva 3:4 x (2:0, 1:2, 0:1, 0:1) HKM RIMAVSKÁ SOBOTA

góly: Šagát, Škantár, Šlamiar, Slovák. Strely na bránu 34 : 49, vylúčenia 6 : 7, trestné minúty 12:14, presilovky 1 : 1. Rozhodca Branislav Píšťanský, Richard Ivan a Ľubomír Danko. Hralo sa pred viac ako 130 divákmi.
Zostava HKM R Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský) – P. Gallo, M.Šagát, J. Slovák, S. Iványi, M. Slovák – P. Filipiak, A. Georgievský, D. Korvín, J.Škántar, P. Šlamiar – Ľ. Bačkor, J. Báti, D. Kučera, D. Nociar, M. Nociar.

Zdroj: Rimava.sk