HOKEJ: Soboťanom sa darí,na domácom ľade si opäť pripísali víťazstvo

20. októbra 2014 |  | | |

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejový klub Brezno 5:1 Rimavskosobotskí hokejisti opäť súperovi ukázali, kto je na domácom ľade pánom. V sobotňajšom zápase porazili hráčov Hokejového klubu Brezno, ktorí utŕžili päť gólov a  počas celého stretnutia intenzívne vyhrievali trestnú lavicu. Zápas piateho kola druhej ligy mužov, v ktorom proti sebe nastúpili HKM RIMAVSKÁ SOBOTA a HK Brezno, skončil výsledkom 5:1.

V prvej tretine sa súper nedostal k slovu, práve naopak, v deviatej minúte úspešne premenil Ján Báti, v 16. minúte prekonal brankára Viktor Kubenko. Počas druhého dejstva diváci gól nevideli, až v 46. minúte na 3:0 zvyšoval opäť Kubenko. Prvý a jediný gól súpera padol v 52. minúte, z hokejky Martina Bauera. Stav v prospech domácich v závere zápasu poisťoval Denis Nociar a päť sekúnd pred koncom aj Jakub Škantár. Ako pre Rimava.sk povedal tajomník klubu HKM Rimavská Sobota Štefan Hanzel, domáce mužstvo malo počas celého zápasu prevahu. Na strane súpera však padlo viac verdiktov o vylúčení, dokonca aj osobné tresty. Hokejistov z Brezna však podržal brankár, zásluhou ktorého si z Rimavskej Soboty odnášali "len" päť gólov.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejový klub Brezno 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Góly: Báti, Kubenko 2, Nociar, Škantár - Bauer, Vylúčení: 11:27, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: TORNAY Juraj, HEIZER Dávid, VIDO Ľuboš, divákov 195.

Zostava HKM: v bráne: Jaroslav Melna; Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Michal Danko, Peter Filipiak, Peter Gallo, Marek Heckl, Viktor Kubenko, Rastislav Matúška, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák

S bohatou nádielkou vyprevadili Soboťania aj Sabinovčanov, v predchádzajúcom zápase, ktorý odohrali takisto na rimavskosobotskom zimnom štadióne. V sobotu, 11. októbra, za domácich skóroval Ján Báti, Michal Šagát, Viktor Kubenko, Michal Danko (2x), Ján Slovák, Peter Gallo, Marek Heckl a Ľubomír Bačkor. Stretnutie HKM Rimavská Sobota - Hokejový klub Sabinov dopadlo jednoznačne v prospech domácich, s výsledkom 9:1 (2:1, 3:0, 4:0).

Najbližšiu sobotu, 25. októbra, privítajú rimavskosobotskí hokejisti súperov z Hokejového klubu Slovan Gelnica. Fanúšikovia ich potom na tunajšom ľade dlho neuvidia. V ďalšom kole pocestujú hokejisti do Detvy, o týždeň neskôr ich čaká prestávka a následne zápas v Ružomberku a v Lučenci. Pred domácim publikom sa tím HKM RIMAVSKÁ SOBOTA  opäť predstaví až 22. novembra, v zápase proti MHK Humenné.