Hráči HKM potvrdzujú svoju formu, Brezno prevalcovali jedenástimi gólmi

13. januára 2014 |  | | |

jozef-ostromNádielku jedenástich gólov si po sobotňajšom zápase odnášali z rimavskosobotského zimného štadióna hráči HK Brezno. Domáci hokejisti im „dovolili“ skórovať len dvakrát a tak sa opäť zrodil výsledok, ktorý potvrdzoval výbornú formu rimavskosobotského tímu. Veď aj minulý týždeň mali v zápase s Gelnicou jednoznačnú prevahu, súperom vtedy uštedrili trinásť gólov.

Ako pre Rimava.sk povedal manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom, mužstvo v sobotu nič nenechalo na náhodu a pokračovalo vo svojej spanilej jazde. Už po úvodnej tretine sa Rimavskosoboťania dostali do vedenia, keď sa o štyri góly postarali Michal Šagát, Simon Iványi, Peter Šlamiar a Ľubomír Bačkor. V druhom dejstve pridávali domáci ďalšie štyri úspešné zásahy do súperovej brány, z hokejky Dominika Korvína, Jána Bátiho a Petra Galla, ktorý brankára prekonal dvakrát v priebehu troch minút. No práve v druhej tretine hráči HKM po chybe aj inkasovali a hostia si pripisovali dva góly. To však bolo ich posledné slovo na ľade, tretia tretina sa opäť niesla v réžii domácich, keď sa strelecky presadil Ján Báti (dvakrát) a Ľubomír Bačkor. Na obrovskú radosť fanúšikov skončilo sobotňajšie stretnutie výsledkom 11:2.

Podľa manažéra klubu vládla na štadióne výborná atmosféra a diváci videli góly, ktoré sú výsledkom poctivého drilu na tréningoch. „Bola radosť pozerať sa na niektoré akcie našich hráčov,“ povedal Oštrom. Ako podotkol, v mužstve vládne pohoda. „Chlapci sú veľmi dobrým kolektívom, na čele s kapitánom Petrom Šlamiarom, ktorý je vodcovskou osobnosťou na ľade aj mimo neho,“ podotkol manažér klubu a dodal, že skalných fanúšikov ale aj tých, ktorí na zápasy nechodia pravidelne, pozýva na ďalší domáci duel. Najbližšiu sobotu o 17.00 hod. privíta Rimavská Sobota hráčov MŠK Hviezda Dolný Kubín, s ktorými sa pobijú o druhé miesto v tabuľke. „Budeme potrebovať hlasivky fanúšikov,“ povedal manažér klubu.

tabuka-hkmHKM Rimavská Sobota-HK Brezno 11:2 (4:0, 4:2, 3:0)
góly: Šagát, Iványi, Šlamiar, Bačkor 2, Korvín, Gallo 2, Báti 3 - Fábry 2

Strely na bránu 48 : 20, vylúčenia 4 : 4, trestné minúty 8 : 8, presilovky 1 : 0. Rozhodca Jozef Bachúrik, Peter Beňuška a Ladislav Bľanda. Hralo sa pred približne 350 divákmi.

Zostava HKM R Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský) – P. Gallo, M.Šagát, J. Slovák, S. Iványi, M. Slovák – P. Filipiak, A. Georgievský, D. Korvín, J.Škántar, P. Šlamiar – Ľ. Bačkor, J. Báti, D. Kučera