Hráči HKM Rimavkej Soboty podľahli Humennému vo finálovej sérii B skupiny. Čaká ich boj o tretie miesto

2. marca 2020 |  | |

Dobojované! Finálová séria B skupiny hokejovej ligy sa skončila. Rimavskej Sobote sa nepodarilo stav zvrátiť a Humennému podľahli v sérii 3:1.
V nedeľnom zápase Soboťania prehrali vysoko, keď na ľade súpera dostali 6 gólov, zatiaľ čo mužstvo Jána Podkonického sa presadilo iba raz gólom Spiridonova.

V 12. minúte otvoril skóre Lukáš Hamráček, prihral medzi kruhy Marekovi Nagyovi a ten pálil z prvej. O 11 sekúnd domáci vyhrávali už dvojgólovým rozdielom. Ako v predchádzajúcom zápase, tak aj v tomto sme v druhej tretine gól nevideli. Soboťania hrali štyri presilovky za sebou, no ani jednu nedokázali využiť.

V 44. minúte poslal Denis Markuš po využitej presilovke Humenné do trojgólového vedenia. Po tomto góle východniari rozbehli svoj gólostroj. O tri minúty prestrelil Karola Križana Lukáš Hamráček a o ďalšie dve mal hokejku na správnom mieste Jozef Ištocy. Po piatom góle sa z bránky porúčal Karol Križan, a tak si mohol na pár minút zachytať aj Denis Talár. V 50. minúte sa gólovo ozvali aj Soboťania. Puk do brány dotlačil Vladislav Spiridonov. Gólovú bodku v zápase dal 20 sekúnd pred koncom po zlej rozohrávke Denisa Talára Dimitri Pankov a stanovil na konečných 6:1.

Článok pokračuje pod reklamou.

Rimavskosobotským hokejistom sa tak ani v tejto sezóne nepodarilo naplniť ciele a postúpiť do vyššej súťaže. Pre hokejistov Rimavskej Soboty sa však sezóna nekončí. Čaká ich ešte jedna séria o celkové tretie miesto 2. hokejovej ligy, kde sa pokúsia zabojovať o bronzové medaile. Ich súperom bude víťaz základnej časti západnej skupiny MŠK Púchov.

HC 19 Humenné – HKM Rimavská Sobota 6:1 (2:0, 0:0, 4:1) Konečný stav série: 3:1
Gól HKM: 50. Vladislav Spiridonov (Georgy Vilchinskiy, Rastislav Matúška)

Strely: 40:37, Vylúčenia: 8:9, Tr. minúty: 24:34, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0, Diváci: 967
Rozhodcovia: Vladimír Smerek, Ing. Peter Korba – Ing. Matej Janiga, Jaroslav Riš

Zostava HKM: Karol Križan (Denis Talár) – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Tibor Koniar, Martin Koštial, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák, Vladislav Spiridonov, Tomáš Stríž, Šimon Stríž, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč Ivan Zorvan

Zdroj: Marek Hanzel - HKM Rimavská Sobota