Muži HKM stále bez prehry, uspeli v Ružomberku aj v Lučenci

19. novembra 2014 |  |

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejový klub Brezno 5:1 Ani po 10. kolách II.hokejovej ligy neokúsili hokejisti HKM Rimavská Sobota chuť prehry v riadnom hracom čase. Počas uplynulého, predĺženého, víkendu odohrali hráči HKM dva zápasy na ihriskách súperov. O ich priebehu Rimava.sk ďalej informoval tajomník klubu HKM Rimavská Sobota Štefan Hanzel.

V sobotu, 15. novembra, cestovali hokejisti HKM do Ružomberka kde zvíťazili nad miestnym MHK 1:2 po tretinách 0:1, 1:1 a 0:0. Góly za hostí v 9. kole strelil Filipiak a Bačkor.

V pondelok sa v Lučenci hralo derby medzi domácim HC Lučenec a HKM Rimavská Sobota. Zápas 10. kola sledovalo viac ako 200 divákov. Pred takmer domácim publikom sa z víťazstva tešili hráči hostí. Aj napriek nie práve najpresvedčivejšiemu výkonu si poradili s posledným tímom súťaže v pomere 2:5 (0:1, 1:1, 1:3), keď domácich od vyššej prehry zachránil len výborný výkon brankára. Za HKM sa gólovo presadil: Ján Slovák 2, Šagát, Filipiak a Bačkor.

Hokejový club Lučenec - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Góly: 25. a 46. Kucej – 13. Šagát, 36. Filipiak, 44. Bačkor, 58. a 60. J. Slovák. Strely – 20:59. Zásahy – 54:19. Vylúčenia – 8:4. Trestné minúty – 22:8. Presilovky – 0:2. Oslabenia – 1:0.

Zostava HKM Rimavská Sobota: Melna, Bačkor, Báti, Filipiak, Gallo, Heckl, Iványi, Kubenko, Líška, Matúška, Šagát, Škantár, Slovák M., Slovák J.

V sobotu, 23.novembra o 17.00 hod., na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote privítajú hokejisti doterajšieho lídra súťaže MHK Humenné. "Bude to súboj tímov s nulou v kolónke čistých prehier vo východnej skupine," avizuje Hanzel. V prvom vzájomnom zápase humenčania zvíťazili až v predĺžení 3:2, hoci ešte päť sekúnd pred koncom viedli hokejisti HKM 1:2.