Po dvoch prehrách konečne výhra a rovno nad minuloročným extraligistom s podporou spojených fanklubov

14. novembra 2017 |  |

Mužom HKM Rimavská Sobota sa v poslednom čase na ľade súperov veľmi nedarilo. Najprv koncom októbra zavítali na ľad lídra východnej skupiny Humenné. Ten im uštedril prehru 8:4, aj keď Soboťania v druhej tretine doťahovali manko z prvej, Humenné bolo stále na koni a v tretej tretine sa poriadne naštartovali a víťazstvo si nenechali ujsť. Na ďalší týždeň cestovali hokejisti HKM na zápas k zahraničnému účastníkovi ligy do poľského Sanoku, kde ich čakala zaplnená aréna s 1400 divákmi. Sanok si doposiaľ neviedol až tak výborne v našej lige, a tak očakávali víťazstvo. Opak bol však pravdou. Aj keď sa hokejisti R. Soboty ujali vedenia ako prví, na víťazstvo to však nestačilo a prehrali tesne 4:3. Po týchto dvoch zaváhaniach klesli v tabuľke na 4. miesto.

V sobotu, 11. novembra, sa muži HKM konečne vrátili na domáci ľad. Na štadióne sa konal hotový hokejový sviatok, keďže domáci hostili minuloročného semifinalistu najvyššej súťaže MHK Martin. Je to asi najkvalitnejšie mužstvo 2. ligy s množstvom etraligových hráčov, ktoré má obrovské ambície postúpiť vyššie a postupne sa vrátiť do extraligy. S týmto súperom odohrali hokejisti HKM prvý zápas tejto sezóny, a vtedy mu na jeho ľade podľahli vysoko 9:3, takže mu prehru chceli vrátiť. Klub s takým kádrom a takou hokejovou históriou, ako má Martin v R. Sobote snáď ešte ani nehral. Tí zo sebou doniesli obrovskú posilu v bráne hviezdneho Michala Dzubinu a ďalšie zvučné mená do poľa, ako sú Tomáš Pokrivčák, Lukáš Říha, Slavomír Hriňa a ďalší. Rimavskosobotskí hokejisti sa tiež posilnili jedným nováčikom a ich rady obohatil Nikolas Šturmankin. O priebehu zápasu Rimava.sk informoval Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Od úvodu sa hral rýchly a tvrdý hokej. Do zápasu lepšie vstúpili domáci a už v 5. minúte pretlačil puk do brány Buda. V polovici tretiny sa zranil brankár domacich Dzubina, a tak musel do brány nastúpiť náhradník. Ten to nemal ľahké, pretože nastúpil počas oslabovky, no tlaku domácich odolával. O päť minút využili domáci presilovku a po prihrávke Heckla skóroval opäť Buda. Druhá tretina bola úplným protikladom tej prvej. Hralo sa pomaly a bez dôrazu a domáci hráči sa javili ako mierne zaspatí. Toto hostia naplno využili a počas druhého dejstva vyrovnali na 2:2. Najprv prepasíroval puk medzi betóny Križana kapitán Pokrivčák a následne využil presilovku Bednarčík. Do tretej tretiny vstúpili domáci ako vymenení a v úvode zariadili obrat o akom sa im ani nesnívalo. Už po 34 sekundách získal puk v obrannom pásme Šagát a sám prekorčuľoval k bráne, kde prekvapil brankára strelou do vinkla. O 20 sekúnd po prihrávke Moroza zvyšoval Fekiač, a tak po prvej minúte tretej tretiny bol zápas opäť naklonený na stranu domácich. O necelé dve minúty zvýšil po elegantnej kľučke ruský rýchlik Moroz. O ďalšiu minútu dal gólovú bodku v zápase kapitán domacich Ján Slovák a stanovil konečne skóre 6:2. Rimavská Sobota tak zaznamenala dôležité víťazstvo nad minuloročným extraligistom.

„Aj keď každý našim chlapcom v zápase veril, málokto očakával až takto jednoznačné víťazstvo. My sme veľmi radi, že sa nám podarilo zdolať tak kvalitné mužstvo a tri body z tohto zápasu majú pre nás veľkú cenu. V tabuľke momentálne obsadzujeme tretiu priečku za Humenným a Martinom,“ zhodnotil Hanzel, ktorý ďakuje za klub všetkým divákom, ktorí prišli v sobotu na štadión a podporovali hokejistov v zápase. „Mali sme rekordnú návštevu v tejto sezóne. Zápas si nenechalo ujsť vyše 400 divákov, ktorí majú na tomto úžasnom výsledku obrovský podiel,“ podotkol. Zároveň vyzdvihol aj fankluby oboch celkov, ktoré spolu fandili počas celého zápasu a podporovali jeden druhého. V dnešnej dobe je podľa neho nevídané, aby fanúšikovia takto dobre spolu vychádzali, a aby fanúšik jedného tímu fandil aj tomu druhému. Bolo veľmi pekné počuť pokriky ako: „Rimavská je Martin, Martin je Rimavská!“ „Všetkým je jasné, že v tomto zápase vyhral hlavne hokej a ten bol naozaj kvalitný. Prítomný nemali čo ľutovať, pretože sa hral rýchly a tvrdý hokej s množstvom pekných hokejových momentov. Počas celého zápasu panovala na štadióne perfektná atmosféra a na tento zápas bude veľa ľudí ešte dlho spomínať,“ dodal Hanzel.

Najbližšie hokejisti HKM opäť vycestujú na zápas k súperovi a tentokrát do Sabinova. So Sabinovom v úvode sezóny odohrali prvý domáci zápas a zdolali ho 7:2. Podobne jednoznačné víťazstvo očakávame aj teraz. V posledný novembrový víkend, 25. novembra, sa muži HKM predstavia v tradičnom gemersko-horehronskom derby na ľade Brezna. „Tieto zápasy sú divákmi veľmi obľúbené, a preto dúfame, že si cestu do Brezna nájde aj niekoľko našich fanúšikov,“ spomenul Hanzel.
Na domácom hokejistov HKM uvidíme až v sobotu, 2. decembra o 17:00, kedy privítajú Bardejov. Hokejisti srdečne pozývajú všetkých divákov na tento zápas, aby prišli opäť vytvoriť opäť perfektnú atmosféru.

HKM Rimavská Sobota - MHK Martin 6:2 (2:0, 0:2, 4:0)
Góly HKM: Buda, Buda (Heckl), Šagát, Fekiač (Moroz), Moroz (Dmitriev), J. Slovák (Šagát, Dmitriev)
Strely: 32:35
Vylúčenia: 7:4 na 2 min
Rozhodovali: Píšťanský - Staššák, Kurčík
Zostava HKM: Križan - M. Slovák, Kulišek, Škantár, Matúška, Heckl - Šturkmankin, J. Slovák, Šagát - Domaev, Dmitriev, Moroz - Buda, Fekiač, Zorvan.

Zdroj: Marek Hanzel, FOTO: Martin JUH